Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Призначили командувачку Медичних сил ЗСУ

Автор:

|

Серпень 15, 2021

|

Рубрика:

Призначили командувачку Медичних сил ЗСУ
Тетяна Остащенко

Андрій Таран, міністр оборони України, підписав наказ про призначення полковника медичної служби Тетяни Остащенко на посаду командувача Медичних сил Збройних сил України (ЗСУ). «Вперше жінка очолила одне з командувань у ЗСУ. Поступально рухаємось до побудови Збройних сил нового зразка. Завдяки реформуванню армії відповідно до принципів і підходів НАТО жінки зараз мають можливість проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками», — заявив він.
Генерал наголосив, що полковник Остащенко має великий досвід організації медичного забезпечення, проходила військову службу головним інспектором головної інспекції Міноборони. «Зовсім нещодавно ми казали, що жінка-командир, танкіст, снайпер, розвідник, пілот, артилерист — це вже буденність. На командних посадах у ЗСУ — командирами рот, взводів і мінометних батарей — перебувають близько сотні військовослужбовців-жінок. Тепер жінка зайняла генеральську посаду і цілком ймовірно, що у найближчій перспективі у ЗСУ з’явиться перша жінка-бригадний генерал, — наголосив він. За словами міністра, наразі жінки складають майже чверть загальної чисельності Збройних сил.
Тетяна Миколаївна Остащенко народилася у серпні 1974 року у Львові в родині військовослужбовця. З відзнакою 1996-го закінчила фармацевтичний факультет Львівського державного медичного інституту, а 1998 року — Українську військово-медичну академію.
Проходила військову службу на посадах начальника аптеки військової частини, офіцера військово-медичного управління Західного оперативного командування, начальника відділу медичного постачання Центрального військово-медичного управління ЗСУ, начальника відділу Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України (МОУ) та Головного управління військової співпраці та миротворчих операцій Генерального штабу ЗСУ, начальника управління медичного постачання Головного військово-медичного управління, Головного інспектора Головної інспекції МОУ.
Здобула оперативно-тактичний рівень військової освіти 2020-го, а також пройшла підготовку на низці курсів армій держав-НАТО. У Кранфільдському університеті (Велика Британія) закінчила курси реформування сектору оборони та безпеки, а також стратегічного лідерства для керівного складу.
Як повідомляв «Міст», Зеленський змінив головнокомандувача ЗСУ.

Василь Терещук, «Вголос»

About Author

Meest-Online