Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

«Очі арти»

Автор:

|

Серпень 27, 2022

|

Рубрика:

«Очі арти»
Петро Порошенко

Петро Порошенко повідомив про довготерміновий контракт на БПЛА оперативного рівня для ЗСУ. «Те, що ми почали у Вінницькій області, коли презентували абсолютно новий, сучасний, захищений, далекозорий БПЛА, зараз продовжуємо, — повідомив він. — Ми переконалися, що ці «пташки» надзвичайно круті, дуже високо літають, і русні дуже важко чимось їх досягнути. Якщо вони витратять ракету «Бук» або «Тор», то сама ракета коштує значно дорожче, ніж «пташка».
«Ми викуповуємо всю партію цих безпілотників, які мають стати очима нашої артилерії, аби кожен удар по ворогу був максимально ефективним. Зі зрозумілих причин ми не називаємо виробників і не кажемо, де вони працюють. Але це справжні патріоти України, справжні професіонали. З 2014 року працювали в Україні, мають величезний досвід. А сьогодні поєднують західні технології, західні моделі виробництва, західні ліцензії з глибоким професіоналізмом та патріотизм українців, — пояснив п’ятий президент України. — Із власного досвіду знаю — це навіть не бригадний рівень. І командувачі, коли їм пропонуєш всю палітру продукції, завжди, 100 % вибирають ці оперативні розвідувальні апарати. Бо це — «очі» артилерії. Тому саме «Очі арти», а не Poseidon, буде називатися цей наш проєкт».
Раніше Фонд Порошенка та волонтери громадської організації «Справа громад» придбали комплекс БПЛА H10 Poseidon Mk-II для Десантно-штурмових військ ЗСУ. А також 350 дронів Autel, 11 італійських бронемашин MLS Shield, пікапи та вантажівки. Техніка вже надійшла у фронтові бригади.
Традиційно Фонд Порошенка подвоює суму коштів, зібрану волонтерами. З 24 лютого він спрямував на підтримку ЗСУ більше 500 млн грн. За ці кошти придбали тисячі бронежилетів і кевларових шоломів, зброю, сотні автомобілів на потреби фронту, серед них бронемашини, вантажівки та пікапи, тепловізори, сотні дронів, електрогенератори, цифрові радіостанції, «старлінки», військовий одяг, турнікети, натовські аптечки, системи очистки води, засоби для будівництва фортифікаційних споруд, пальне, продукти харчування.
Як повідомляв «Міст», український БПЛА дешевший за західні аналоги, але не гірший.

До слова
Завод із виробництва БПЛА Bayraktar у Львівській області планують запустити 2023 року. Про це розповів Василь Боднар, посол України в Туреччині. Він нагадав, що під час візиту Реджепа Таїпа Ердогана, президента Турецької Республіки, до України 3 лютого ц. р. підписали відповідну угоду, а тепер Кабінет Міністрів України затвердив її та передав на ратифікацію до Верховної Ради. «Паралельно власник компанії Baykar Makina придбав земельну ділянку та розробив проєкт самого заводу, а також створив і зареєстрував відповідну українську компанію. Мені здається, що, попри процес ратифікації, компанія вже починає підготовчі роботи для того, щоб почати будівництво цього заводу», — додав дипломат.

About Author

Meest-Online