Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Нові пріоритети роботи з НАТО

Автор:

|

Жовтень 30, 2019

|

Рубрика:

Нові пріоритети роботи з НАТО
Андрій Загороднюк

Андрій Загороднюк, міністр оборони України, назвав пріоритети нового формату стосунків із НАТО, який затвердять найближчим часом. Про це він повідомив під час спілкування з журналістами наприкінці свого візиту минулого тижня до штаб-квартиру НАТО в Брюсселі (Бельгія).
За словами міністра, в НАТО повідомили, що новий формат передбачає визначення пріоритетів. Першим із них стане перехід української армії на натовські стандарти. «Ми змінюємо структуру Генерального штабу, переглядаємо як функціональність, так і самі органи. Паралельно розробляємо свої нові статути на базі STANAG (стандарт НАТО. — Ред.). Буде дорожня карта — план, після виконання якого ми можемо говорити, що досягли повної оперативної сумісності з альянсом», — зазначив п. Загороднюк.
Другий пріоритет, за його словами, — це система управління військовою кар’єрою й управління персоналом. «Також освіта, підготовка, у т. ч. сержантсько-старшинського складу, і професійна військова освіта», — додав міністр. Він також розповів, що є домовленість про те, щоб прописати план досягнення сумісності з конкретними термінами виконання. Однак ці терміни наразі не узгоджені.
Нагадаємо, що 31 жовтня Північноатлантична рада вирішила провести своє засідання в Україні. У зустрічі візьме участь Володимир Зеленський. Також Північноатлантичний альянс за кілька тижнів відправить до України свою оціночну місію.
На цьому тлі дещо дивною прозвучала заява, що Міністерство оборони і Міністерство закордонних справ України вважають неефективною ідею ще раз подавати заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). Про це журналістам заявили міністр оборони Андрій Загороднюк і заступник міністра закордонних справ Єгор Божок.
Андрій Загороднюк заявив, що не бачить в цьому практичного сенсу. «Ми можемо підтверджувати і відправляти заявку скільки завгодно, але навіщо? Краще сконцентруватися на практичних результатах», — пояснив він.
Єгер Божок додав, що уряд вважає діючою заявку, подану Україною 2008 року. «Ми вже подали заявку на ПДЧ, і повторювати вже подане — неефективно, — пояснив він. — Ми можемо діяти методом папуги, а можемо вести серйозну роботу. Якщо будемо щодня повторювати, що хочемо в НАТО, хочемо ПДЧ, то в результаті ніякого ПДЧ не отримаємо. Тому зараз ми налаштовані на те, щоб, не підтверджуючи цю заявку, досягти військових критеріїв членства в НАТО».
Однак Петро Порошенко, п’ятий президент України, а тепер — лідер парламентської фракції «Європейська солідарність», вважає, що подавати заявку про ПДЧ таки треба. Він наголосив, що поставити на порядок денний це питання — обов’язок чинного президента. А парламент має продемонструвати політичну волю щодо вступу в НАТО.
«Наша команда підготувала проект заяви Верховної Ради України (ВРУ). Пропонуємо уповноважити спікера парламенту разом із президентом і прем’єр-міністром поставити підпис під відповідним зверненням до грудневого саміту НАТО. Воно має продемонструвати консолідовану позицію законодавчої та виконавчої влади у питанні євроатлантичної інтеграції. Закликаю колег по ВРУ — тих, хто у владі, і тих, хто в опозиції — підтримати нашу пропозицію вже наступного тижня», — зазначив політик.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply