Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

«Немає 23 сантиметрів ноги, але воюю»

Автор:

|

Вересень 25, 2022

|

Рубрика:

«Немає 23 сантиметрів ноги, але воюю»
Боєць із позивним «Фан»

Боєць на псевдо «Фан» втратив частину ноги після того, як підірвався на міні в Донецькій області. Пересувається на протезі, але продовжує служити у ЗСУ. «Коли після нашої перемоги донька запитає, де я був під час війни, мені буде що їй відповісти. На відміну від тих чоловіків, які втекли за кордон, бо вважають, що це справа тільки Збройних сил України», — розповідає 39-річний боєць зі Запоріжжя. Він воює з 2014 року. У Мар’їнці на Донеччині підірвався на протипіхотній міні.
Раніше «Фан» був вантажником. Потім працював фотографом, експедитором і логістом. «Брався за будь-яку роботу, де платили гроші, — каже він. — Коли в Україні почався Майдан, був на заробітках у Росії. Бачив, як там висвітлюють події в Україні. Всі їхні новини були брехнею. Наприкінці 2013-го повернувся додому. На початку січня разом із хлопцями поїхав у Київ на Майдан. Коли акції протестів почалися і в Дніпрі, ходив на мітинґи там. З початком війни пішов на фронт. Був у добровольчому батальйоні, потім підписав контракт зі ЗСУ».
Чоловік воював на Донеччині. Зумів вийти з Іловайського котла. Після того служив у розвідувальному батальйоні. «23 квітня 2019 року в нас був розвідувальний вихід у Мар’їнці. Перед тим ми зайняли майже всі позиції в місті. Вийшли трохи далі, щоб встановити засоби для моніторингу переміщення особового складу ворога. Це було за 100 м від російських позицій. Навколо все було усіяне протипіхотними мінами. На одній із них я й підірвався. Метрів 50 проповз сам, а потім хлопці евакуювали», — згадує воїн.
У лікарні «Фану» ампутували кінцівку. Зараз він пересувається на протезі. «У мене немає 23 см ноги, але воюю й надалі. Займаюся аналітикою і відеоспостереженням. Ампутована кінцівка такій роботі не заважає, — тішиться «Фан». — Цього року планував поміняти протез стопи, але через військові дії цього зробити не вдалося. В Україні зруйновані майже всі заводи, які виробляли протези, а грошей, аби замовити його за кордоном, ніхто не дасть».
Як повідомляв «Міст», герой Майдану одержав біомеханічний протез.

Марта Галка, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply