Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Надходить нова зброя для України

Автор:

|

Серпень 29, 2022

|

Рубрика:

Надходить нова зброя для України

Дмитро Кулеба

Ярослав Надь, міністр оборони Словаччини, повідомив, що перші чотири гаубиці Zuzana вже перебувають на озброєнні ЗСУ. «Словаччина допомагає захистити життя невинних українців! Раді підтвердити, що наші гаубиці готові до розгортання для захисту від російських аґресорів», — заявив він.
А Петер Гульквіст, міністр оборони Швеції, поінформував, що Стокгольм може долучитися до виробництва зброї для Києва. «Ми залучені в усі три виміри (допомоги Україні. — Ред.) позитивним чином, та ще належить побачити, як ми це зведемо разом», — пояснив він. Під трьома вимірами допомоги України п. Гульквіст мав на увазі тренування українських військових, військову допомогу та виробництво зброї. Водночас зацікавленість у виробництві зброї для України вже висловили Польща, Чехія та Словаччина.
Минулого тижня Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, провів перемовини з Ентоні Блінкеном, державним секретарем США, головною темою яких стало постачання зброї. Керівник українського зовнішньополітичного відомства наголосив, що військова допомога Україні «зменшує війну» та залишається найкращим внеском у довготермінову безпеку Європи та світу. «Вдячний за незмінну підтримку США. Російська Федерація (РФ) продовжує вбивати людей у центрі Європи. Єдиний спосіб зупинити Путіна — надати Україні максимальну військову допомогу та запровадити набагато жорсткіші санкції проти РФ», — зазначив він.
Однак американський часопис Politico зауважив, що впродовж липня шість найбільших європейських країн вперше від початку повномасштабної війни не пропонували Україні нових зобов’язань щодо надання військової допомоги. Це означає, що військова допомога Україні може скоротитися саме в той момент, коли Київ розпочинає вирішальний контрнаступ.
Дані, отримані від Кільського інституту світової економіки (Німеччина), який відстежує підтримку України, ілюструють, що великі європейські держави не можуть впоратися з військовою допомогою. Йдеться про Велику Британію, Німеччину, Польщу, Францію, Іспанію й Італію.
Крістоф Требеш, керівник групи, що займається відстеженням підтримки України, зазначив, що, за даними інституту, з кінця квітня спостерігається тенденція до зниження зобов’язань європейських країн із надання військової допомоги Україні. Він також наголосив, що фонд Європейського Союзу з відновлення після пандемії передбачає приблизно 800 млрд EUR у вигляді позик і ґрантів, тоді як загальна європейська допомога Україні порівняно з цим є мізерною.
Відтак група з 19 відставних американських генералів, колишніх посадовців і дипломатів закликала адміністрацію президента Байдена збільшити постачання зброї Україні. Вони вважають, що війна в Україні досягла вирішального моменту і на карту поставлені інтереси Вашинґтону.
Як повідомляв «Міст», виникли труднощі при достачанні західної зброї на передову.

Євген Клен

About Author

Meest-Online