Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Морози змушують військових змінювати тактику

Автор:

|

Грудень 21, 2022

|

Рубрика:

Морози змушують військових змінювати тактику

Путін намагається ввести Захід в оману, роблячи різні заяви щодо цілей Російської Федерації (РФ) у війні проти України.

Бойові дії триватимуть
Як пояснили в американському Інституті вивчення війни (ISW), цим Кремль переслідує кілька цілей. Відсилання диктатора до російської імперської історії та його абсурдні заяви про роль Росії як єдиної «гарантії суверенітету України» є додатковими ознаками того, що Кремль створює умови для затяжної війни, спрямованої на ліквідацію незалежності України. «Навмисно непослідовні повідомлення Кремля є частиною постійної інформаційної операції, покликаної ввести Захід в оману, щоб змусити Київ піти на перемовини та запропонувати поступки», — зазначили аналітики.
Вони також наголосили, що Москва не відмовилася від своїх максималістських цілей в Україні. Попри зізнання Дмитра Пєскова, прессекретаря Кремля, в тому, що РФ прагне цілком захопити чотири реґіони України, частково окуповані військами РФ, цілі залишаються незмінними.
Він повторив, що Москва, як і раніше, хоче «демілітаризації» та «денацифікації» в Україні. Це ще раз підтверджує, що РФ хоче змінити режим у Києві й усунути здатність України протистояти майбутнім російським атакам. «Іншими словами, цілі Кремля залишаються незмінними порівняно з тими, що були поставлені після виведення російських військ із-під Києва. Коментарі Пєскова не є зміною російських військових цілей чи вимог», — додали експерти.
Вони також наголосили, що заяви, орієнтовані на авдиторію Заходу, викликають невдоволення військової спільноти росіян, яка все частіше звинувачує Кремль у відхиленні від початкових цілей війни в Україні. Один із відомих пропаґандистів заявив, що «анексія Запорізької та Херсонської областей не входила до числа заявлених цілей спеціальної військової операції 24 лютого». Інші прихильники військових дій РФ в Україні стверджують, що Путін не має можливості продовжувати переслідувати свої максимальні цілі після численних відведень військ і невдалих наступальних кампаній. На їхню думку, саме це змушує армію РФ вести затяжну війну, щоб виснажити Україну.
В ISW зазначили, що Путін, можливо, навмисно дистанціює свою риторику від нереальних вимог блогерів щодо війни в Україні. Адже заявив, що росіяни мають припинити протистояння на інформаційному фронті та придушити свої пориви вірити «фальшивій і просоченій інформації», щоб допомогти військам РФ досягти своїх цілей на території України.
Провоєнна спільнота також була розчарована абсурдною заявою диктатора про удари по об’єктах енергетичної інфраструктури України. Її інтерпретували як те, що Кремль не планував завдавати ударів по українській інфраструктурі, якби не відбулося вибуху на Кримському мосту.
Аналітики не виключають, що Путін намагається взяти блогерів під контроль, проте їхня цензура залишається малоймовірною. Марія Захарова, спікерка Міністерства закордонних справ РФ, пояснила, чому Кремль терпимо ставиться до критики. Вона припустила, що розбіжності у висвітленні війни там допустимі, щоб зберегти єдину політичну точку зору. Вочевидь, вона мала на увазі постійну підтримку «військовими кореспондентами» концепції Путіна зі захоплення всієї України.
Аналітики також прокоментувала заяву Марка Міллі, голови Об’єднаного комітету начальників штабів США, про те, що бойові дії в Україні можуть посилитися взимку. Його оцінки сходяться з аналітикою ISW на тому, що Збройні сили України (ЗСУ) можуть продовжити просування в зимових погодних умовах. «Українські сили, ймовірно, готуються використовувати переваги мерзлої місцевості для легшого пересування, ніж у брудні осінні місяці, і що подальші оперативні успіхи України залежать від здатності українських сил продовжувати послідовні операції протягом зими 2022-2023 рр. без перерви», — пояснили експерти.

Чеченський фактор
Крім цього, в ISW повідомили, що російська влада все більше імпортує чеченські елементи для формування адміністративного режиму окупованих територій. Рамзан Кадиров, маріонетковий глава Чечні, нещодавно заявив, що чеченська делегація на чолі з віце-прем’єром Ібрагімом Закрієвим відвідала Херсонську область і зустрілася з Володимиром Сальдо, главою окупаційної адміністрації Херсону. Останній похвалив Чеченську Республіку за приклад економічного добробуту, стійкості та зростання після років руйнівних конфліктів і наголосив, що сподівається навчитися чеченського досвіду в розробці моделі управління для Херсонської області.
Іван Федоров, український мер окупованого Мелітополя, також повідомив, що Кадиров призначив чеченського чиновника, щоб «поділитися досвідом створення Чеченської Республіки». Він підкреслив, що цей чиновник призначений насамперед для збереження контролю над місцевими проросійськими колабораціоністами та щоб тероризувати мирне населення. Чеченська делегація зустрілася й з окупаційною адміністрацією Запорізької області для «обговорення заходів щодо співпраці та розвитку».
«Чеченська Республіка та пов’язані з нею офіційні особи мають історію жорстокості та не дуже відомі своїми адміністративними можливостями, але чеченські загони відігравали важливу правоохоронну роль і діяли як служби безпеки в російських тилових районах на окупованих частинах України протягом усієї війни. Тому ймовірно, що російські окупаційні адміністратори прагнуть інтегрувати чеченських чиновників у свої структури, щоб консолідувати свій адміністративний контроль. Це свідчить про те, що незгода й українська партизанська діяльність ставлять під сумнів здатність окупаційних режимів ефективно керувати». — зазначили експерти.

ДНР і ЛНР
Натомість на територіях, які контролюють терористичні організації «Донецька народна республіка» (ДНР) і «Луганська народна республіка» (ЛНР), Путін ризикує втратити підтримку їхніх ватажків і ветеранів через нездатність російських військ відкинути українські війська далі на захід від Донецька та «захистити» Донбас.
Ігор Гіркін, колишній «міністр оборони» ДНР, прямо розкритикував кремлівського карлика за те, що той не зміг витіснити українські сили під Донецьком із артилерійської зони, хоча Путін це зробив. Гіркін, зокрема, розкритикував заяву диктатора, в якій той охарактеризував хід «спецоперації» як стабільний.
А Олександр Ходаковський, колишній «міністр безпеки» ДНР, вважає, що тривале правління Путіна не було повністю вдалим. Він також зазначив, що виникають дискусії про необхідність змінити стан справ, натякнувши на корупційні схеми навколо реконструкції Маріуполя, і додав, що Путін успадкував вельми корумповане суспільство, яке він не може виправити, усунувши начальника російського Генерального штабу (ГШ) Валерія Герасимова (хоча Путін цього офіційно ще не зробив).
Відомий російський блогер також звинуватив Збройні сили (ЗС) РФ у тому, що вони не вели контрбатарейний вогонь під час оборони міста Донецька, попри на те, що вони ніколи цього не робили впродовж попередніх восьми років війни. «Критика Гіркіна та Ходаковського безпрецедентно пряма порівняно з їхніми попередніми нападками на Кремль. Ці відверті напади на Путіна можуть відображати розбіжності між провоєнною ДНР із ветеранськими громадами і Путіним. Російські ветерани та проксі-спільнота давно попереджали Кремль про недоліки його військової кампанії, але згуртувалися за Путіна, вірячи, що його війна щонайменше призведе до російської окупації Донбасу. Оголошені Путіним умови для тривалої війни можуть ще більше поставити під сумнів його зусилля заспокоїти спільноту блогерів, які представляють важливі націоналістичні фракції та інтереси та спілкуються з ними», — зазначили в ISW.

Уповільнення активності
Російські військові витрачають боєприпаси в Україні швидше, ніж російська оборонна промисловість встигає їх виробляти. Про це розповіла Евріл Гейнс, глава Національної розвідки США. «Не думаю, що можу назвати точні числа, але вони не здатні самостійно робити те, що витрачають на цьому етапі. Це дуже складне завдання», — наголосила вона.
Посадовиця вважає, що такі високі темпи витрат боєприпасів змушують Кремль звертатися за військовою допомогою до Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) та Ірану. Та можливості КНДР обмежені. «Ми бачили звідти якийсь рух, але він був незначним», — зазначила вона. Нагадаємо, що в листопаді ц. р. Пентаґон заявляв, що під час війни в Україні ЗС РФ випускають до 20 тис. артилерійських снарядів на день.
Тож із настанням холодів російські й українські війська уповільнили бойові дії та шукають можливості для переоснащення, поповнення запасів та відновлення сил до весни. Однак американська розвідка скептично ставиться до того, що російські сили будуть достатньо підготовлені до відновлення зіткнень у березні.
За словами п. Гейнс, Путін був здивований і розчарований діями своєї армії в Україні. «Він стає все більш обізнаним про проблеми, які мають російські військові. Але нам усе ще не ясно, чи має він повне уявлення про те, наскільки вони складні», — заявила вона.
Як повідомляв «Міст», показали нове зимове взуття для ЗСУ.

Євген Клен

До слова
Українські айтівці винайшли спосіб прогнозувати масовані ракетні удари. Міністерство оборони та ГШ ЗСУ разом із партнерами провели масштабний National Defense Hackathon 2022. Команда переможців знайшла кореляцію між пропаґандистськими вкидами у Telegram-каналах і ракетними ударами. «Напередодні обстрілів ми виявили сплеск пропаґандистських меседжів зі словами «страна», «путин», «война» й іншими. Якщо фіналізувати наше рішення та правильно використовувати дані, можна було б прогнозувати наступні масовані атаки», — поділився Тарас Кльоба, ментор команди Valkyrie.

About Author

Meest-Online