Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Міністерство оборони не виплачує «бойові»?

Автор:

|

Жовтень 08, 2021

|

Рубрика:

Міністерство оборони не виплачує «бойові»?
Людмила Денисова

Міністерство оборони України (МОУ) заборгувало військовим обов’язкові виплати. Зовсім не виплачують гроші на оздоровлення та частково «бойові» — компенсації за виконання завдання в зоні проведення операції Об’єднаних сил. «Зараз ця заборгованість становить 1 млрд 465,8 млн грн, — розповіла Людмила Денисова, уповноважена Верховної Ради України (ВРУ) з прав людини.
У МОУ кажуть, що ці витрати не передбачили в бюджеті 2021 року. Не вистачає й 5,7 млрд грн на завершення поточних програм і виплат. «Кошти для проведення одноразових обов’язкових видів виплат, виплати додаткової винагороди не були враховані під час прийняття державного бюджету на 2021 рік, — розповідає Ганна Маляр, заступник міністра оборони. — Ми подали законопроєкт у ВРУ. У жовтні МОУ отримає можливість профінансувати всі передбачені законодавством види виплат».
Інформацію про заборгованість за «бойові» заперечив Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України. Він запевняє, що уряд боргує лише за виплатами на оздоровлення, яка буде погашена після внесення змін до бюджету. А вся інша інформація буцімто є фейком.
Натомість Валерій Залужний, головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) запевнив, що заборгованість зі зарплати військовослужбовцям виплатять найближчим часом. «Підйомні будуть оплачені, піднайм буде оплачений. Принаймні, держава в особі Міністерства фінансів запевняє в цьому», — сказав він.
За словами генерала, виплати призупиняли через те, що їх було закладено менше, ніж потрібно, в державному бюджеті. «Не тому, що там був «поганий» Хомчак (колишній головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. — Ред.), був «поганий» Таран (міністр оборони України Андрій Таран. — Ред.), і вони не могли між собою домовитися, щоб солдатам платили гроші. Ні! Грошей було закладено менше в бюджеті, тому їх і отримували менше», — пояснив він. Тож хто з них каже правду?
Як повідомляв «Міст», 34 млрд грн отримали російські окупанти у вигляді українських пенсій та інших соціальних виплат.

About Author

Meest-Online