Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Мало виробити багато зброї, її ще треба доправити на фронт

Автор:

|

Травень 17, 2022

|

Рубрика:

Мало виробити багато зброї, її ще треба доправити на фронт
Партія зброї із США

Ключовою проблемою російсько-терористичних військ стала логістика. Попри величезні запаси нафти й агрокультурної продукції, Російська Федерація (РФ) не може доправити достатню кількість палива й їжі своїм солдатам. У них постійно закінчуються боєприпаси, а машини зупиняються посеред дороги. Українські військові використовують цю слабкість ворога, атакуючи зі засідок та завдаючи авіаційних ударів по конвоях. Особливо ефективним у цих атаках виявився безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2. Ще під час Другої світової війни генерал Армії США Омар Бредлі заявляв, що «аматори кажуть про стратегію, а професіонали — про логістику».

Військова логістика
У сучасній війні вантажівки важливі не менше, ніж танки, солдати та ракети. Світлини пошкоджених російських вантажівок свідчать про те, що Москва має труднощі з матеріально-технічним забезпеченням. «Усе, що потрібно армії для виконання своїх завдань, надходить вантажівками, — пояснює Трент Теленко, колишній авдитор із контролю якості Аґенції з управління оборонними контрактами США. — Зброя — це не танк, це снаряд, яким стріляють із танку». За його словами, продовольство, паливо, медикаменти і навіть самі солдати — наявність усього цього залежить від логістичних ліній постачання.
Ще на самому початку гарячої фази російсько-української війни колона російських танків, бронемашин і буксированої артилерії застрягла в багатокілометровому корці за 30 км від Києва. У березні Ллойд Остін, міністр оборони США, заявив, що росіяни наробила помилок і має проблеми з логістикою, тож будуть не в змозі посилити свої сили на сході України в короткий термін.
Один чиновник Міністерства оборони США розповів «Радіо Свобода», що вже через тиждень після вторгнення російсько-терористичні війська зіштовхнулися з нестачею абсолютно всього, що тільки можливо. В них виникли не лише проблеми з провіантом, високоточними боєприпасами, зв’язком, а навіть із теплим одягом, що призвело до масових обморожень окупантів.
Крім цього, у них виявилися ще й проблеми з командуванням і контролем бойових дій — немає ні нормального зв’язку, ні адекватних командирів, а без цього неможливо контролювати логістику та просування. «Велика і масштабна операція, якої раніше вони ніколи раніше не проводили, триває вже більш ніж два місяці, а вони й досі не вирішили проблему поповнення ресурсів. Мають клопоти з паливом навіть на морі. Рашисти стурбовані тим, як заправляти свої кораблі» — резюмує він.
Філліпс О’Браєн, професор стратегічних досліджень Університету Сент-Ендрюс (Шотландія), бачить ще один кепський знак для росіян: використання цивільних вантажівок замість військових, втрачених у бою. «Цивільні вантажівки не призначені для воєнних цілей і в багатьох випадках не можуть працювати в умовах бездоріжжя», — пояснює він.
За словами Алекса Вершиніна, колишнього офіцера Армії США, який відбув чотири відрядження в Іраку й Афганістані, проблема ускладнюється тим, що коли машини ламаються, у РФ обмежені ресурси для їхнього відновлення.
Батальйонні тактичні групи окупантів, що перебувають в авангарді її наступу на Україну, зазвичай мають лише одну легку й одну важку ремонтно-евакуаційну машину навіть у підрозділах, що складаються з десятків машин. Це означає, що бойові машини доводиться буксирувати на відстань більше 100 км.

Цивільна логістика
Важливим у теперішній війні є не лише військові, але й цивільні перевезення. Тож Європейська комісія (ЄК) запропонувала відкрити перемовини з Україною та Молдовою щодо часткової лібералізації автомобільного вантажного транспорту. Свою пропозицію вона надіслала до Ради Європейського Союзу (ЄС). «Ми пропонуємо укласти транспортні угоди з Україною та Молдовою, які частково лібералізують дорожній транспорт для їхніх перевізників до ЄС, — заявила Адіна Валеан, єврокомісарка з питань транспорту. — Це дозволить Україні перевести важливий експорт товарів із морських шляхів, які зараз недоступні через російську військову аґресію».
Зараз усі морські порти України — і в Чорному, і в Азовському морях, — цілковито заблокувала РФ, через них не здійснюють торгівлю. А транспортна угода дозволить убезпечити ланцюги постачань, зокрема, продуктів харчування. Блокада українських портів у Чорному морі перекрила торгові шляхи й для Молдови. «Наша пропозиція надасть негайне полегшення економікам цих двох країн», — запевнила чиновниця.
Пропозиція ЄК дозволить транспортним компаніям із України, Молдови й ЄС простіше здійснювати транзит між територіями один одного. Брюссельські чиновники також запропонували спростити визнання українських посвідчень водія і сертифікатів професійної відповідності, аби підтримати водіїв із України.
Європейський парламент (ЄП) також закликав ЄС посилити транспортне сполучення з Україною та запровадити додаткові санкції щодо РФ. Про це йдеться у резолюції щодо впливу незаконної аґресивної війни РФ проти України на транспортний і туристичний сектори. За неї голосували підняттям рук, тому невідомо, скільки саме євродепутатів її підтримали. Але зазвичай електронне голосування не проводять тоді, коли нема жодних сумнівів у його результаті.
Резолюція рішуче засудила навмисні атаки російських сил на транспортну інфраструктуру України, що перешкоджає здатності української влади евакуювати цивільних і транспортувати товари першої необхідності та харчі для людей, які потребують допомоги». ЄП закликав ЄС надати Україні фінансову допомогу для відновлення її транспортної інфраструктури.
Також євродепутати закликали ЄК підтримати український уряд і його зусилля посилити залізничне сполучення між Україною й ЄС. Зокрема, йдеться про створення нових шляхів сполучень. Євродепутати привітали відновлення залізничних і водних транспортних шляхів між Румунією й Україною.
ЄП підтримав пропозицію ЄК укласти угоди з Україною та Молдовою про часткову лібералізацію автомобільного вантажного транспорту, закликав негайно її підписати та почати тимчасове її застосування. А за пропозицією польських євродепутатів резолюція закликала ЄК ініціювати перемовини з Києвом щодо лібералізації й залізничного та річкового вантажного транспорту.
Крім того, резолюція просить ЄС і його держави посилити інфраструктуру подвійного призначення, яка веде до східного кордону Євросоюзу. Нагадаємо, що військову підтримку постачають до України суходолом.
Резолюція визнала хоробрість працівників транспорту в Україні, які ризикують життям, продовжуючи працювати, аби транспортувати людей і товари». Окремо євродепутати згадали про героїзм українських залізничників. «ЄП наголошує й на героїзмі деяких білоруських працівників залізниці, які саботували перекидання російських сил, що атакували Україну, та закликає усіх громадян РФ і Білорусі наслідувати їхній приклад громадянського спротиву цій жорстокій аґресивній війні», — йдеться в резолюції.
У відповідь Німеччина першою дозволила українським перевізникам здійснювати двосторонні та транзитні перевезення на бездозвільній основі до 30 червня ц. р.
Як повідомляв «Міст», українське військо буде озброєне так само, як країни НАТО.

Євген Клен

Коментарі експертів:
Ростислав Кісіль, президент міжнародної поштово-логістичної компанії Meest:
— Логістика — один із ключів до перемоги у війні. На цьому фронті також триває запекла робота. Приємно, коли до цього приєднуються влади країн зі слушними новаціями. Приміром, Україна з 4 квітня спростила автомобільні перевезення: збільшила термін дії електронної заявки на отримання дозволів (зі семи до десяти днів) для Польщі та Чехії, а також ввела принцип бездозвільного проїзду усім гуманітарним вантажам із країн Європи. Раніше на послаблення пішла влада Румунії, скасувавши усі види дозволів для українських перевізників. Завдяки цьому полегшилися перевезення з Азербайджану, Туркменістану й Узбекистану. Зараз мета влади зробити українську митницю найшвидшою та найтехнологічнішою в світі. Щодня Meest достачає та відправляє тонни необхідних речей/гуманітарної допомоги. До прикладу, нещодавно відновили доставку в країни ЄС, США та Канаду, щоб українці мали можливість відправити необхідні речі близьким, які були змушені виїхати через війну. Чим простішими будуть правила, тим швидшою й ефективнішою буде логістика.

Вадим Денисенко, радник міністра внутрішніх справ України:
— Одним із найважливіших завдань орди тепер є знищити логістичну інфраструктуру України, тому й відбуваються бомбардування мирних міст. Однак ворогу навряд чи вдасться реалізувати свої плани, хоча бомбардування різних реґіонів України триватимуть. Попри справді серйозні руйнування в певних напрямках і територіях «Укрзалізниця» дає собі раду. Потяги курсують, а ремонти проводять.

Гоп-ля
Російська компанія експрес-доставки СДЕК відмовилася приймати до відправки посилки з товарами, якщо відправник не може підтвердити право власності на них, приміром, надавши касовий чек із крамниці. Російські мародери тепер у розпачі, адже доведеться тягнути на Урал пральки та собачі буди на власному горбі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply