Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Київ просить зброю у ФРН

Автор:

|

Травень 07, 2021

|

Рубрика:

Київ просить зброю у ФРН
Аннеґрет Крамп-Карренбауер

Українська влада звернулася до влади Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) із проханням надати сучасні взірці оборонного озброєння, за допомогою якого можна захистити узбережжя Чорного моря в разі збройної аґресії Російської Федерації (РФ). Прохання арґументують тим, що після перекидання російських військ до українських кордонів і їхнього раптового «відведення», українське узбережжя Чорного моря залишається можливою мішенню для російського вторгнення.
Йдеться, зокрема, про системи протиповітряної оборони, боєголовки для протикорабельних ракет типу SeaSpear, зенітні снаряди типу GDM-008 Millennium, безпілотні підводні системи SeaCat і SeaFox для виявлення і знешкодження морських мін.
Раніше Київ уже просив у Берліна корвети, але марно — представники вищих ешелонів німецької влади не змогли домовитися між собою. Учасники перемовного процесу з обох сторін повідомили, що проти виступає Гайко Маас, міністр закордонних справ ФРН. Водночас Аннеґрет Крамп-Карренбауер, міністерка оборони ФРН і спадкоємиця Анґели Меркель на посаді голови Християнсько-демократичний союз (ХДС), до перемовин відкрита.
Свою чергою, Норберт Рьоттген, голова комітету Бундестагу у закордонних справах, вважає, що залишати Україну без оборонного озброєння тоді, коли Москва погрожує війною, неправильно. Але його колега Родеріх Кізеветтер скептично ставиться до такої ідеї, хоча й не виключає можливості постачання зброї та боєприпасів у разі подальшої ескалації ситуації з боку РФ.
А от Гюнтер Кріхбаум, голова комітету Бундестагу у справах Європейського Союзу (ЄС), вимагав відмовитися від реалізації російського проєкту газогону «Північний потік-2», якщо РФ не припинити аґресію проти України. «Я завжди був прихильником «Північного потоку-2», але зараз питаю, чи не час переосмислити власну позицію. Якщо Кремль не припинить своїх спроб шантажу, ми, на жаль, будемо змушені зробити висновок: цей проєкт уже не є нашою відповідальністю».
Натомість Тобіас Лінднер, член комітету Бундестагу з оборони, вважає, що питання постачання озброєння і військової техніки до реґіону конфлікту завжди варто розглядати критично. Тим не менш, він готовий обговорювати постачання суто оборонних озброєнь (систем розвідки та розмінування), які дозволять стримати Москву і не дати їй окупувати інші українські території. А Омід Нуріпурдав, його колега по Партії зелених, дав зрозуміти, що не бачить підстав не надавати Україні технічну допомогу в розмінуванні території, зокрема, від морських мін.
Впливові члени парламентської групи ХДС закликають посилити європейські санкції у випадку подальших аґресивних дій із боку Москви. Родеріх Кізеветтер вимагає фінансових і економічних санкцій проти РФ, а також заборону на в’їзд до ФРН оточенню Путіна та представникам впливових олігархічних кланів.
Як повідомляв «Міст», посол України в Берліні пригрозив ядерною зброєю.

Юрій Братюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply