Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Коли може закінчиться війна в Україні й яким буде результат

Автор:

|

Листопад 28, 2022

|

Рубрика:

Коли може закінчиться війна в Україні й яким буде результат
Російські чмобіки — неначе ягнята на заклання

Західні експерти вважають, що Путін не зупиниться до перемоги, тому ще зарано говорити про завершення війни в Україні. Однак звучать варіанти її подальшого розвитку.

Insider, латиський портал, що спеціалізується на журналістських розслідуваннях і викритті фальшивих новин:
Припинення вогню.
Якщо бої зайдуть у глухий кут, Російська Федерація (РФ) та Україна можуть домовитися про тимчасове перемир’я. Такий сценарій відбувся між першою та другою чеченськими війнами. Зокрема, Сет Джонс, директор Центру стратегічних і міжнародних досліджень, вважає, що за такого сценарію Путін сподіватиметься на втрату інтересу до України з боку союзників.
Мирна угода. Цей варіант розвитку подій можливий, якщо Путін отримає щось, що зможе вважати перемогою — частини Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей тощо.
Перемога РФ. Оскільки Україна продемонструвала здатність зупинити просування росіян, такий сценарій є малоймовірним. Для Путіна перемога може виглядати радше як мирна угода, що віддасть їй більше територій, ніж та мала до 24 лютого ц. р.
Перемога України. Навряд чи Путін повністю виведе війська зі захоплених територій, тому повний відступ РФ стане можливим, лише якщо Путін помре або його усунуть.
Довготривала війна. Деякі війни можуть тривати роками без припинення вогню. Наразі є ознаки того, що фронт буде заморожений узимку, а активні бойові дії поновлять навесні 2023-го.
Ядерна війна та/або втручання НАТО. Вірогідність застосування Москвою ядерної зброї невисока, адже для Путіна це більше ризиків, ніж здобутків. Досі невідомо, що могло б переконати НАТО вступити у конфлікт, адже це може спричинити світову війну.

Олександр Красовицький, український видавець, який зараз зосередився на літературі про російсько-українську війну:
«Я втомився, я йду» (такі слова в новорічну ніч 2000 року виголосив Борис Єльцин, передаючи свою владу Путіну. — Ред.). Цей варіант розвитку подій не закінчує війну автоматично, все залежатиме від того, чи буде відомий наступник, чи це рішення буде конституційним (прем’єр-міністр), чи оточення самостійно створить щось на кшталт військово-цивільної хунти. Реалізація цього сценарію найбільш можлива 31.12.2022 (традиційна російська нумерологія плюс пом’якшення впливу на громадськість за рахунок алкогольного відпочинку росіян).
Державний переворот. Зараз він видається найменш вірогідним. А от сценарії шалика, табакерки (таким чином убивали російських імператорів. — Ред.), випадковий чи не дуже інсульт у присутності когось із оточення, накопичення якоїсь хитрої отрути (Росія має величезний арсенал таких можливостей), або тиску найближчого оточення під час умовного «Пленуму ЦК КПРС», як було з Микитою Хрущовим — інша річ. Тепер це може бути Рада національної безпеки РФ.
Ефект доміно після наступу України на Крим або Донбас. Можливий час реалізації — березень-квітень 2023-го, або швидше у разі отримання Україною зброї іншого рівня, ніж використовує зараз (літаків, танків Abrams або Leopard-2, ракет АТАСМС для HIMARS, ракет «повітря-земля» з дальністю більше 300 км).
Повільне знищення російських військових у місцях скупчень за рахунок переваги України в озброєнні. Термін цього сценарію — літо 2023-го. Значні втрати на тлі поступового впливу санкцій на економіку можуть призвести до акцій непокори всередині РФ, і, як результат, зміни керівництва держави.
Поступова втрата центральною владою РФ контролю за реґіонами в результаті недофінансування, втрат на фронті, накопичення напруги між сусідніми республіками. Це станеться не раніше кінця наступного року, якщо війна буде системно затягуватися, а Україна не буде готова нести великі людські втрати під час наступу на дуже добре укріплену територію окупованого в 2014-2015 рр. Донбасу.
Смерть Путіна внаслідок хвороби. Це може статися будь-якої миті.

Інститут вивчення війни (ISW):
Збройні сили України (ЗСУ) спроможні зірвати зусилля росіян зміцнити й утримати свої оборонні позиції на окупованих землях. Росіяни зараз частково вразливі до української кампанії з перехоплення, подібної до тієї, що яку успішно використали українські сили для повернення західної частини Херсонської області. Кілька основних наземних ліній зв’язку проходять через східну Херсонську область до інших контрольованих РФ районів на півдні України: південна траса Т2202 Нова Каховка-Армянськ, південно-східна траса Р47 Каховка-Генічеськ та траса М14, що проходить на схід до Мелітополя, Бердянська та Маріуполя.
Супутникові світлини з географічною прив’язкою вказують на те, що російські війська створюють оборонні позиції вздовж деяких із цих критично важливих ліній розмежування, а повідомлення в соціальних мережах підтверджують, що українські удари вже почали націлюватися на російські райони зосередження і військові об’єкти на цих маршрутах.
Таким чином, обмежена кількість високоякісних автомобільних доріг і залізниць у цьому районі, особливо тих, що сполучають Крим із материком, створює потенційні вузькі місця, які можуть виявитися вразливими до зусиль із боку України з їхнього блокування. Це, відповідно, поступово погіршить російську спроможність продовжувати постачати свої війська в східній частині Херсонщини, а також в інших реґіонах південної України.

Бен Годжес, колишній командувач Сухопутних сил США у Європі:
Україна може звільнити Крим уже наступного року, позаяк російські війська стануть дуже вразливими на півострові. Результат української операцій на півдні і сході вже неминучий й Україна досягла незворотного імпульсу. Якщо сприймати український контрнаступ, який почався у вересні, як одну велику операцію, то ліве крило контрнаступу — це операція, що спустилася з Харкова, зараз є біля Донецька та рухається на Маріуполь, а інше крило вже в Херсоні. Тож обидва ці крила сходяться до Криму. Всі дороги ведуть туди. І коли ЗСУ наближатимуться все ближче й ближче, то зможуть застосувати HIMARS та інші засоби високоточного ударів великої дальності для ураження російських цілей на півострові. Й як тільки українці почнуть застосовувати високоточну зброю по російських авіабазах і пунктах зберігання чи матеріально-технічного забезпечення та військово-морських об’єктах у Криму, він стане неможливим для оборони росіян.
Якщо ж розглядати звільнення Криму лише через пряму атаку через Перекопський перешийок, це справді складна операція. Проте через вісім місяці ситуація може докорінно змінитися і якоїсь миті Генеральний штаб РФ зрозуміє, що втрачає аж надто багато потужностей. І не думайте, що є лише один спосіб дістатися на півострів. Якщо російські сили не зможуть поповнити запаси наземним шляхом через Маріуполь, тоді вони усвідомлять, що у них там справжня біда, тож Москві доведеться вирішувати, скільки вона готова втратити і чи є у них ще щось, що можна кинути у боротьбу.

Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента України (ОПУ):
Війна може закінчитися раніше, ніж ЗСУ все звільнять воєнним шляхом. Нагадаю, як 24 лютого всі казали, що ймовірність того, що Україна вистоїть, дорівнює нулю. Вже минуло дев’ять місяців війни й Україна перебуває у фазі контрнаступу, ефективного просування з деокупації своєї території. Й Україна в будь-якому разі ефективно просуватиметься на фронті. Чи можлива повністю стовідсоткова військова перемога? Може, все виглядатиме дещо інакше. Наприклад, ЗСУ просунуться в Луганській чи Донецькій області, або впаде велике місто, що вісім років було окуповане РФ, приміром, Луганськ, після цього почнуться незворотні процеси і в політичних елітах РФ, і в суспільстві.

Олексій Арестович, радник ОПУ:
В лютому-березні в РФ зламається хребет. Придурки, які не вміють воювати, як і раніше, доводитимуть російську армію та російське суспільство до стану повного краху. Й одного разу вузлик розв’яжеться. Тоді падіння режиму всередині виконає всю роботу, яку не хоче робити Захід, й яку так важко і нудно виконують українці. А Путінський режим не може існувати в тому вигляді, в якому існує зараз, після того, що накоїв. Він розірвав суспільний договір, новий не укладений, держава стрімко втрачає легітимність, конституцію порушують публічно та брутально, монополія на насильство втрачена або роздана, ростуть нові сили ультраправих, які хочуть наводити лад методами відрубування голів і розбивання кувалдою. Така держава не може працювати як стійка система.

Кирило Буданов, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України:
Взимку війна трохи стихне. Це також логічно, адже тоді виникнуть фізико-географічні проблеми. За прогнозами, нас чекає більш-менш тепла зима, тому ґрунт буде в’язкий, і вже зараз колісна техніка на полі бою майже не працює, тільки гусенична. Це все лише ускладниться з початком суцільних дощів.
Як повідомляв «Міст», РФ змусять відшкодувати все, що вона вчинила в Україні.

Євген Клен

До слова
В американській розвідці вважають, що українські військові мають можливість досягти успіхів проти російської армії, якщо зможуть продовжити свій наступ на півдні та північному сході до того, як зима остаточно змусить армії взяти павзу та перегрупуватися.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply