Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Інструктори НАТО тренують українських штурманів

Автор:

|

Жовтень 14, 2020

|

Рубрика:

Інструктори НАТО тренують українських штурманів
Інструктори НАТО

Представники канадської навчально-тренувальної місії UNIFIER в Україні відкрили курси з тактичного маневрування для штурманів і командирів кораблів Військово-морських сил (ВМС) Збройних сил України (ЗСУ). «Для корабельного складу ВМС ЗСУ розпочались курси з тактичного маневрування за участю канадських інструкторів у межах проведення операції UNIFIER. Одне з головних завдань операції — збудувати міцну взаємодію між українськими ВМС і силами НАТО», — повідомила пресслужба Міністерства оборони України.
Українські військові моряки прокладають під керівництвом інструкторів НАТО маршрути руху корабля чи груп кораблів, будують тактичні порядки, здійснюють розрахунки та передавання сигналів. Також відбуваються виходи кораблів у море, під час яких українські військові моряки можуть на практиці використати здобуті знання.
На думку Олексія Жданова, командира штурманської частини і зв’язку патрульного катера «Прилуки», досвід канадських колег в умовах, коли надходить нова техніка і триває співпраця з силами НАТО, вкрай необхідний для військовослужбовців ВМС України. «Способи маневрування у нас ідентичні, але дані, які використовуємо ми, у них значно простіші. Усі країни-члени НАТО користуються стандартизованими методами взаємодії, і зараз ми опановуємо саме ці стандарти. Також канадські ментори вчать нас спільному способу передачі сигналів, які маємо використовувати під час міжнародних навчань. Вони приїхали зі своїм обладнанням, посібниками та наочно роз’яснюють як усе це використовувати. Для нас це цінна інформація», — акцентував він. Представники Королівського Військово-морського флоту Канади переконані, що співпраця військових моряків повинна розвиватись, та високо оцінили професійну підготовку військовослужбовців ВМС України.

До слова
У рамках підписаного меморандуму між Україною та Великою Британією, остання надасть ВМС України сучасні зразки військової техніки та новітнє високоточне озброєння. Про це заявив Андрій Таран, міністр оборони України. Зокрема, окремі типи військової продукції почнуть виробляти в Україні, водночас розпочнеться будівництво об’єктів базування ВМС України. «Реалізація цих проєктів дозволить значно посилити спроможності і бойовий потенціал українського флоту, сумісність вітчизняних ВМС із військово-морським компонентом держав-членів НАТО. Також розраховуємо, що це стане драйвером відновлення суднобудівної галузі України та дозволить залучити в нашу економіку сучасні технології», — поінформував він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply