Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Експерти сходяться в думці що війна триватиме до наступної весни

Автор:

|

Жовтень 18, 2022

|

Рубрика:

Експерти сходяться в думці що війна триватиме до наступної весни
Олег Жданов

Фахівці озвучують різні версії тривалості російсько-української війни й її наслідки.

Ресурс іще є
Військовий експерт Олег Жданов вважає, що війна в Україні не триватиме кілька років. Він зауважує, що навіть новий людський ресурс Російської Федерації (РФ) не допоможе їй виграти цю війну. За словами фахівця, мобілізація лише погіршить внутрішньо політичну ситуацію в країні. «Запасів у РФ справді багато, але вони йдуть у минуле. Зараз фіксуємо ешелони російської військової техніки в Ростові. Там — вантажівки, зняті зі зберігання, які ставили ще в СРСР. Їх розконсервовують, щоб воювати в Україні. Формують 1,2 млн резервістів. До кінця року хочуть зібрати до пів мільйона, а наступного — ще 700 тис. Новобранці не пручаються — живуть у жахливих умовах, їх заселяють до спортивних залів у містах, видають радянські матраци. Ніхто не бунтує, вони згідні зі своєю рабською участю. Когось уже відправили на фронт, хтось в Україні гине, а хтось потрапляє в полон. Може, їхня мотивація не висока, але ресурси в РФ є. Так само в техніці. Попри те, що вона стара, на ній намагатимуться воювати. Так, старі, радянські, але вони будуть», — розповів він.
Експерт наголосив, що у спроможності РФ вести тривалу війну в Україні велику роль також відіграє російська економіка, яка на тлі мобілізації почала «захлинатися». «Далі буде лише гірше, — вважає п. Жданов. — Чи буде ця війна тривати два-три роки? Гадаю, що ні. Навіть за усіх цих позитивних моментів є ще таке поняття, як економіка та фінанси. Їм уже немає, чим одягати й оснащувати рекрутів. І чим далі, тим буде більше проблем. Побачимо, куди вони їх будуть поселяти, бо уже на сьогодні немає куди. Все буде залежати від внутрішньо політичної ситуації в самій Росії». Багатьох мобілізованих уже відправляють додому, бо немає де їх розміщувати і чим годувати.
Свою чергою, Кирило Буданов, керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України, висловив упевненість, що активні бойові дії в Україні незабаром закінчаться. «Ми постійно переозброюємося. Цей процес, на жаль, тривалий. Маю це сказати відверто, але ця війна не триватиме довго, — запевнив він. — Нагадаю свої прогнози десь наприкінці травня. Я розповів про алгоритм дій. Тоді прямо сказав, що червень буде, на жаль, для нас нехорошим. Ми будемо втрачати. У липні буде умовний застій. У серпні розпочнемо рухи на відновлення своєї території. Узимку війна значною мірою вщухне. Після зими почнеться завершення конфлікту з виходом на адміністративні кордони 1991-го. Я не боюся давати прогнози».

Чорна безвихідь
РФ зараз опинилася в глухому куті, в неї вже не залишилося стратегії щодо війни проти України. Все, що роблять росіяни, лише погіршує їхню ситуацію. Яскраві приклади цього — оголошення мобілізації та погрози ядерною зброєю. Про це розповів Олексій Арестович, радник Офісу президента України. «Я фізично відчуваю, як у Кремлі борються залишки розуму. А які варіанти? Щось робити треба, інакше… Це, звісно, цирк на дроті. Російсько-японська війна в кубі. Такого грандіозного самозливання, мабуть, світова історія не знає. Зливається просто величезна держава з, як ми вважали, розумними людьми, які виявилися тупішими за тупих, — зазначив він. — Уся країна розповзається, як мокрий папір у руках. Вони самі її вбивають».
Свою чергою, Олег Жданов вважає, що своїми діями загарбники хочуть відрізати Україну від постачання західної зброї, проте має великі сумніви, що це їм вдасться. «Ми можемо припустити, що росіяни готуватимуть ударну групу на два напрямки — Волинська область і Луцьк-Львів. Їхнє головне завдання — відрізати Україну від заходу, щоб унеможливити постачання зброї. Проте зараз це вже немає такого значення, бо постачання зброї тепер іде через весь кордон. А тому навіть якщо дійдуть до Львова, це не вирішить їхніх проблем», — пояснив він.
Росіяни можуть спробувати відкрити ще один фронт на заході України, рушивши туди 200-тисячне військо, яке вони зараз збирають у Білорусі. «Але ми готові до зустрічі. Тож, вочевидь, колон уже не буде. Зустріч буде дуже серйозно», — сказав фахівець.
Олексій Рєзников, міністр оборони України, пояснив, що небезпека наступу з боку Білорусі існує постійно, адже українсько-білоруський кордон сягає 1,2 тис. км. Та й у лютому вже було вторгнення звідти російської орди. «У деяких непідтверджених випадках на Чернігівщині місцеве населення чуло в перші дні навали, що вояки у російській формі розмовляли з акцентом, дуже подібним на білоруський. Тобто не виключено, що якісь невеликі підрозділи білорусів були в російській формі. Але потім вони зникли. Інших доказів присутності білоруських військових ми не маємо», — повідомив він.
Керівник оборонного відомства зауважив, що рівень пропаґанди в Білорусі набагато нижчий, ніж у РФ, тому й промивання мізків менше. «Ризик є, але його рівень я б не переоцінював. Мені більше здається, що Лукашенко шукає баланс. З одного боку, треба демонструвати Путіну, що він ніби з ним. Але з іншого розуміє, що це може бути вже остаточний його фінал», — додав він і запевнив, що в будь-якому разі Україна готова відбити ще одне вторгнення з боку Білорусі.
Нещодавно Олександр Лукашенко все ж визнав участь Білорусі у війні РФ проти України, проте наголосив, що білоруси «нікого не вбивають». «Ми своїх військових нікуди не відправляємо, зобов’язань не порушуємо. Наша участь полягає в тому, щоб не допустити поширення цього конфлікту на територію Білорусі, — наголосив він. — А також не допустити нападу на Білорусь із боку Польщі, Литви та Латвії».

А що після війни?
Голова ГУР також сказав, що Україна має розглядати два варіанти своєї політики щодо Москви після завершення війни. Один із них стосується РФ після зміни влади, а інший — низки державних утворень після можливого розпаду країни.
Один із таких варіантів — вибудовування стосунків із видозміненою РФ. «Нам потрібно серйозно розглядати обидва варіанти. По-перше, це вибудовування формальних стосунків, якщо відбудеться умова трансферу влади та визнання помилок. Тоді формально РФ позбудеться певних своїх територій, які вона анексувала багато років тому, але в принципі виглядатиме, як теперішня Росія», — сказав генерал і додав, що РФ може перетворитися на справжню федерацію, або конфедерацію. Адже зараз ця країна має лише назву «федерація», а насправді це унітарна держава з жорсткою вертикаллю влади. «Другий варіант — це розділення Росії та створення на території, яку вона зараз займає, щонайменше три, а реально п’ять і більше нових державних утворень», — розповів розвідник.
«Фінал Путіна вже визначили — він зазнає поразки», — заявив, свою чергою, Андрій Юсов, представник ГУР. Він зазначив, що російський лідер не має майбутнього. «Мова, власне, не про майбутнє Путіна. Це фіаско. Чи буде це політичне фіаско, чи буде воно у вигляді міжнародного трибуналу, палацового перевороту або суду Лінча на вулиці — це вже інша історія. Але фінал — один», — наголосив він.
При цьому питання майбутнього РФ залишається відкритим. «Чи зможе вона очиститися від диктатури та переформатуватися, відійшовши від усіх окупованих територій і спробувати якось відкотити назад. Чи вона розпадеться і поневолені народи колоніальної імперії матимуть можливість створення незалежних держав», — перелічив варіанти аналітик.
На його думку, режим Путіна приречений, а майбутнє РФ має кілька сценаріїв. «За будь-яким із цих сценаріїв Україна відновлює суверенітет над усією територією та здобуває перемогу над путінською Росією, і відповідно, рашисти зазнають поразки. А головне — покарання та відплата за кожен злочин обов’язково буде», — наголосив він.
Експерт також висловив думку, що «є ймовірність, що тієї людини, яку ми звикли вважати Путіним, останнім часом не бачимо». «Дуже важливо розуміти, що Путін зараз — це збірний образ, це режим, певна колективна система. І все більше в цій колективній системі важить не сам диктатор або той, хто видає себе за нього, а, власне, певне коло, що стоїть за ним», — сказав він.
Представник ГУР також припустив, що коли на міжнародному саміті всі президенти змушують Путіна на них чекати, це може свідчити про те, що вони щось знають і таким чином демонструють ставлення до конкретної фігури, що стоїть на сцені; можливо, вони мають на увазі те, що це не та людина.
Як повідомляв «Міст», російсько-українська війна відбувається не лише на полі бою.

Євген Клен

До слова
Збігнєв Рау, міністр закордонних справ Республіки Польща (РП), заявив, що РФ має виплатити Україні військові репарації, а російські військові злочинці мають бути притягнуті до відповідальності. Про це він сказав під час пресконференції у Варшаві з Анналеною Бербок, міністеркою закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина (ФРН). За словами п. Рау, РП і ФРН засуджують псевдореферендуми, організовані Росією на тимчасово окупованих територіях України, і наголосив, що обов’язком РП і ФРН є надання матеріальної допомоги Україні у війні проти РФ.

Фотофакт
У Києві відкрили центр реабілітації військових. В Avatar-Center Pandora на симуляторах тренуються бойові пілоти та проходять реабілітацію поранені захисники. Тренування на симуляторах дозволяє подолати постфронтові психологічні травми, а також відчути свою ефективність для перемоги і передати бойовий досвід. Також у центрі готують дронні симулятори та тренуватимуть пілотів дронів для участі в реальних битвах в аеророзвідці.

About Author

Meest-Online