Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Добровольці гуртуються на випадок російського вторгнення

Автор:

|

Травень 04, 2021

|

Рубрика:

Добровольці гуртуються на випадок російського вторгнення
Руслан Марцинків

Руслан Марцинків, міський голова Івано-Франківська, доручив створити загін добровольців, котрі поїдуть захищати країну за повномасштабного вторгнення росіян до України. «Доручив керівнику Муніципальної інспекції Івано-Франківська Михайлу Шутаку сформувати загін добровольців, які у разі повномасштабного вторгнення зможуть захищати нашу землю на східному кордоні. Бо ми всі розуміємо, що загострення буде. Треба бути готовими. Якщо з Івано-Франківська будуть іти на схід добровольці, то краще, щоб вони служили разом. У муніципальній інспекції наразі є 36 учасників бойових дій. Тобто люди досвідчені й у разі вторгнення Російської Федерації (РФ) зможуть дати раду на фронті. Будьмо готові», — зазначив він.
Свою чергою, Андрій Копичин, командир 8-го батальйону «Аратта» ім. Андрія Гергерта Української добровольчої армії (УДА), заявив, що РФ може завдати удару і на півдні України, тому УДА розпочала розгортати реґіональні штаби. Він радить кожному українцю бути готовим захищати свою країну. «Ніколи не подумали б, що ці штаби доведеться розгортати й у Львові, на західній Україні, але ми не можемо точно передбачити, де будуть розгортатися бойові дії. Тому раджу кожному українцю йти до військкоматів, шукати добровольчі штаби у себе в містах і селищах, поєднуватись і бути готовими стати на захист нашої держави», —закликав друг «Марадона».
Натомість Руслан Хомчак, головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) закликав представників місцевого самоврядування не нагнітати ситуацію і не оголошувати про створення невизначених законом воєнізованих формувань. Він зазначив, що інформацією про такі ініціативи може спекулювати російська пропаґанда.
Генерал зазначив, що зараз ЗСУ прогнозують усі можливі варіанти розвитку подій через стягування російсько-терористичних військ до українських кордонів. На тлі цього проводять збори резервістів і територіальної оборони. «Прошу представників органів державної влади та місцевого самоврядування не нагнітати ситуацію і не розбурхувати панічні настрої в суспільстві. Звертаю увагу, що не варто зміщувати акценти створенням невизначених законом воєнізованих формувань», — заявив він і закликав охочих захищати територіальну цілісність України вступати до лав ЗСУ, щоб поповнювати оперативний резерв, і підрозділи територіальної оборони.
Як приклад він назвав підрозділи територіальної оборони Харківщини, які збільшили кількість практичних занять через скупчення російських військ на кордоні з Україною. «Передусім ми зараз відпрацьовуємо взаємодію з Державною прикордонною службою з виконання завдань щодо охорони та захисту державного кордону, — поділився Юрій Калгушкін військового комісара обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. — Впродовж трьох останніх субот у нас проводять практичні навчання. Останньої взагалі було майже 3,5 тис. військовозобов’язаних і резервістів, призначених до бригади тероборони.
Як повідомляв «Міст», у Нью-Йорку презентували англомовну книжку про українські добровольчі батальйони.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply