Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Чим займатимуться війська територіальної оборони

Автор:

|

Січень 28, 2022

|

Рубрика:

Чим займатимуться війська територіальної оборони

Як писав «Міст», 1 січня 2022 року набув чинності Закон України «Про основи національного спротиву». Відтепер кожен дорослий, який хоче захистити свій дім від ворога, може цього навчитися, не полишаючи своєї домівки надовго. Але на Львівщині уже третій рік навчають бійців резерву військ територіальної оборони. Про це розповів Олександр Кошель, командир батальйону територіальної оборони Львова.
За його словами, львівський батальйон вже налічує понад сто осіб. А загалом на Львівщині є сім таких батальйонів. «Я багато разів чув від різних осіб: «Ось прийде сюди війна — піду захищати свій дім». А як він його захистить, якщо не вміє? Куди піде? Що буде робити? Ось для того ми й вчимо зараз резервістів, аби вони знали, куди йти та що робити», — пояснив він.
Майор Кошель каже, що навчання резервістів розпочали 2018-го. Спершу він запрошував знайомих. А зараз уже ті, хто навчаються, приводять своїх знайомих. Вік львів’ян, які зголосилися до територіальної оборони, — від 40 років і старші. Всі — чоловіки. Хоча запрошують і жінок, але вони чомусь не йдуть.
Щодо спеціальностей, то тут згуртувалися різні люди: актори, журналісти, бізнесмени. Тобто, пересічні громадяни, які в мирні дні живуть своїм буденним життям. Але в разі загрози вмить перетворяться на потужне військо.
Після обов’язкової первинної підготовки резервісти проходять курси підвищення кваліфікації. І там уже їх поділяють на різні військові спеціальності: розвідники, водії, оператори безпілотних літальних апаратів і медики. Інколи, спілкуючись у цивільному житті з бізнесменом чи начальником якоїсь фірми, можна навіть не здогадатися, що це розвідник-резервіст батальйону територіальної оборони. «Так цікаво було спостерігати, коли резервісти прийшли на перше заняття. Вони майже нічого не вміли, але палали бажанням навчитися. А вже торік проводили змагання на найкращий стрілецький взвод територіальної оборони. Звичайні резервісти взяли участь у цих змаганнях. І Львів зайняв друге місце серед восьми областей», — хвалиться комбат.
Навчають резервістів стріляти з автомата та пістолета. Торік почали ще тренування з кулеметом «Максим». А цього року в планах — навчити працювати з мінометами, гранатометами та протитанковими засобами. Олександр Кошель зауважив, що ніхто не заганяє резервістів на заняття силою. Адже це дорослі люди, які самі вирішили вчитися. Тому шукають час і можливості для цих навчань. Проте в батальйоні завжди розуміють: якщо резервіст із поважних причин пропустив навчання цього місяця, то надолужить наступного. Він зізнався, що готовий навчати навіть тих, кому відмовила військово-медична комісія за станом здоров’я. Адже бійці територіальної оборони не бігають марш-кидки з повним обмундируванням та зброєю. А ось правильно накласти медичну пов’язку чи надати іншу медичну допомогу варто вміти кожному. Майор нагадав, що 2014 року дуже багато бійців гинули саме тому, що не вміли і не знали, що робити.
Олександр Кошель має бойовий досвід з початку російсько-української війни. І стверджує, що війна в місті розпочнеться не одного дня, коли на вулицях Львова з’являться російські війська. Спершу, за його словами, створюють незаконні збройні формування всередині міста та нелегально перевозять зброю. Ці особи очікують команди, аби проводити диверсії у місті. І саме війська територіальної оборони покликані не допустити цього.

Маріанна Попович, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply