Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Чеченців, які захищають Україну, внесли до списку «злодіїв»

Автор:

|

Червень 21, 2021

|

Рубрика:

Чеченців, які захищають Україну, внесли до списку «злодіїв»
Муслім Чеберлоєвський

Торік восени низку чеченських бійців, які захищають Україну на Донбасі, попереджували, що якісь «заслані люди працюють проти них». Однак, що потраплять до переліку «злодіїв у законі» від Ради з національної безпеки й оборони (РНБО) України, для батальйону ім. Шейха Мансура стало несподіванкою.
Про це розповів Муслім Чеберлоєвський, командир добровольчого чеченського батальйону. «З 2014 року батальйон перебуває в Україні у складі Української добровольчої армії. Нас знають багато добровольців, військові у зоні проведення антитерористичної операції. Весь цей час ми намагалися бути корисними цій державі, брали участь у бойових діях з того часу і дотепер», — поділився він.
За словами комбата, для самих бійців стало новиною, що потрапили до списку «злодіїв у законі» разом із злочинцями, сепаратистами, які воюють проти них та іншими незрозумілими людьми. Мовляв, вони не розуміють: це випадковість, якась помилка, чи спланована спецоперація Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації (РФ). «Все почалося попередньої осені. Ми тоді й почали хвилюватись, бо до нас почала доходити інформація, що нами цікавиться ФСБ», — зазначив він.
Військовий упевнений, що в Україні бійці нікому не заважали. Вони не лізли в політику чи в бізнес, адже весь час — на війні та зайняті в операції Об’єднаних сил. «Тому нас самих здивувала ця інформація. Щоб нас настільки ненавидіти, щоб пов’язати з сепаратистами, які проти нас воюють, зі спецслужбами РФ, які з нами воюють з 1991-го, хто це може? Якщо хтось звинувачує нас, давайте докази, давайте розбиратись у цьому питанні», — заявив він і додав: батальйону ічкерів зараз пропонують їхати з України і нікому нічого не доводити. «Ми ж кажемо, що нікуди не поїдемо. Або доведіть нашу провину, або виправдайте і знайдіть винуватців. Мабуть, хочуть зробити якісь провокації такими звинуваченнями. Ми ж хочемо чесно та справедливо розібратись у цій справі, з’ясувати її для себе. Щоб наш народ побачив, що тут відбувається», — наголосив Муслім Чеберлоєвський.
Як повідомляв «Міст», у травні ц. р. рішенням РНБО президент України Володимир Зеленський вів санкції проти так званих злодіїв у законі. Із незрозумілих причин у список внесли й бійців добровольчого чеченського батальйону ім. Шейха Мансура, які допомагають захищати наші кордони на Донбасі. Вони мають російське громадянство і, згідно зі законом Зеленського, їх можуть депортувати до РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply