Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

«Бойовому» котові Тимку пошили однострій

Автор:

|

Липень 24, 2021

|

Рубрика:

«Бойовому» котові Тимку пошили однострій
Наталя Шуль і Тимко

Вже два роки у батальйоні поліції особливого призначення поліції «Львів» служить кіт на ім’я Тимко. Він, як і всі бійці, чемно їздить на ротації у зону операції об’єднаних сил. «Працює» Тимко в батальйоні позаштатним психологом, лікарем, інколи навіть вихователем.
Як розповіла Наталя Шуль, сержантка батальйону «Львів» і господиня кота, народилася тваринка в Луганській області й своє дитинство провела на блокпосту, на якому стоять бійці батальйону, разом із собаками. Він мав би бути породистим, але попередній господар знайшов ґандж, тому вивіз його на блокпост: як виживе, то виживе, а ні — нікому не шкода.
Таким його і побачила там Наталя: маленьким, милим і з обгризеними вушками. Вирішила знайти котикові добрих господарів. Наробила йому світлин, написала пост у Facebook і стала чекати. На жаль, охочих чомусь не знайшлося. А тим часом наближався ротація і бійці намірялися повертатися до Львова. То ж Наталя не втрималася і принесла Тимка до кімнати. Її чоловік, який також служить у батальйоні, ідеї забрати кошеня додому не схвалив, адже вдома вже живе п’ять котів.
Проте кіт, який цілий день просидів під ліжком, уночі виліз і вклався спати на груди новому господареві. Так вирішилася його доля — Тимко поїхав жити до Львова.
На цьому бойова історія кота могла б і завершитися. Принаймні, так думали його господарі. Але кіт вирішив інакше. «Ми їхали на наступну ротацію. Зібралися, завантажили торби в автівку, сіли й уже рушили. І тут біжить моя мама з хати, махає руками і лементує. Каже: Тимко б’ється у вікно, нявчить, заб’ється зараз. Довелося брати його зі собою», — згадує Наталя.
Так кіт почав їздити з батальйоном на ротації. І тепер щоразу, коли господарі збирають речі, першим до торби пакується він. У кімнаті в зоні проведення операції Об’єднаних сил (ООС) має власне ліжко, свій будиночок та отримує найкращу їжу. Бійці вже навчилися, що як хочуть зайти до кімнати, то спершу мусять просунути в щілину дверей руку зі шматочком ковбаски. Інакше кіт не впустить.
У батальйоні кіт працює як може: приходить до бійця, якого обере сам, вилазить йому на коліна, дозволить себе погладити та помуркає. Сидить стільки, скільки вважає за потрібне. Потім зіскакує з колін і собі відпочивати. Цікаво, що кожного разу обирає того бійця, який у цей момент чимось засмучений. Після котоотерапії бійцеві стає легше.
Якщо ж хлопці бувають «нечемними», то Тимко кидається на ногу і гарчить наче пес. Дається взнаки виховання, яке отримав у дитинстві, мешкаючи разом із собаками на блокпосту.
А ось мишей ловити не буде. «Якось у нас завелося миша в холодильнику. Хлопці вирішили замкнути Тимка у холодильнику, аби вполював її. Закинули його туди, полічили до десяти, аби не змерз. Відчиняють дверці, а там Тимко в одному кутку холодильника, а миша — в іншому», — розповідає господиня кота.
Нещодавно Тимкові пошили справжню уніформу, камуфляж. І вже на наступну ротацію він поїде, як справжній боєць батальйону «Львів».
Як повідомляв «Міст», кіт пройшов 300 км, щоб повернутися до монастиря.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply