Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 26, 2022

Бойові дії треба закінчити ще до настання холодів

Автор:

|

Вересень 06, 2022

|

Рубрика:

Бойові дії треба закінчити ще до настання холодів

У перемозі України вже не сумніваються, питання лишень, коли це станеться

Прогнози закінчення війни
У разі смерті чи відходу від влади Путіна війна в Україні все одно закінчиться. Його прибічники не будуть довго воювати, вони відразу почнуть шукати можливості домовлятися. Таку думку висловив Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства. «Путін уже дуже старезний, перебуває в стані відходу. А в Кремлі є дуже багато «веж». Навіть якщо три групи «яструбів» об’єднаються, бойові дії все одно скінчаться. Навіть якщо до влади в Російські Федерації (РФ) прийде мілітарна група сирійських різників, вони нічого не зможуть вдіяти. Міністр оборони Шойгу не переможе і чеченський лідер Кадиров також. А інші фігури одразу ж стануть шукати можливість домовлятися», — вважає він.
Політолог упевнений, що через численні санкції та витрати на війну у РФ та Білорусі скоро настане фінансово-економічний колапс. «У них залишилося лише дві функціональні галузі — газова (але і видобуток, і експорт газу скорочуються), а також нафтова та нафтопереробна. Все інше йде в небуття. Але країна не може жити лише за рахунок нафти та газу, перебуваючи в ізоляції зі зруйнованою банківсько-фінансовою системою, відлученою від SWIFT», — додає він.
А це викличе хвилю невдоволення й обурення серед російського суспільства. Тому експерт вважає, що Росія підходить до моменту, коли Путіна краще просто прибрати. Самим. Адже він стає реальною загрозою для всіх «веж» Кремля, хіба що за винятком Кадирова. Він реально загрожує їм фізичним знищенням. Він їм уже так набрид. Всі бачать вже, що на них чекає крах, — каже він. — Усе, що вони накопичили, створили, все, чим жили, про що думали, над чим працювали, все це буде зруйноване. Тому загроза російського бунту — суворого, кривавого, безжального — зараз наростає. Крім того, Зеленський висловив, а інші (Естонія, Латвія, Фінляндія) підтримали ідею про те, щоб не видавати росіянам навіть туристичні візи. Якщо це зроблять, то казан просто вибухне, адже не буди куди виходити парі, а всередині жити стане неможливим».

Фактор Китаю
Олег Соскін запевняє, що поразка РФ у війні проти України дуже вигідна Китаю. Він пояснив, що в разі перемоги РФ Путін стане могутнішим і Пекін буде змушений це зупинити, але він зараз втягнутий у територіальний конфлікт із Тайванем. «Якщо Росія зазнає поразки, Китай знає, як реагувати та що робити. А якщо Путін переможе, а китайці втягнуті в Тайвань, Путін посилиться, і китайцям доведеться думати, як їм його зупиняти. Тому вони зацікавлені в поразці РФ», — зазначає політолог.
На його думку, Китай займе нейтральну позицію як щодо України, так і РФ. І через проблеми з Тайванем Пекін не зможе допомагати Москві. «Китай вже на таке не піде. Пекін вважав, що вільний, що може приймати самостійні рішення та впливати на всі процеси. Але Ненсі Пелосі і Пентаґон показали Китаю, що він глибоко помиляється. Знаєте, як то кажуть: «У тебе не було проблем, тобі нічим було займатися? То ми тобі допоможемо». І Пекін зосередився на Тайвані: проводить навчання, залучає армію тощо. Але китайці — комуністичні бовдури — не розуміють, що все це гроші, ресурси, час і сили. А вони все більше і більше сил зосереджують на Тайвані — дипломатичних, інформаційних, військових, економічних, фінансових, соціальних. Таким чином китайці втягуються в іншу реальність, яку запустила п. Пелосі. Тепер у Китаї одні кажуть, що потрібно наступати, інші: що не потрібно. Тобто вони розділилися всередині країни, з’явилися «яструби» та «голуби», і Китай у підсумку сидить на шпагаті», — пояснює експерт.
На його переконання, територіальна проблема з Тайванем ставатиме глибшою, що вплине на суспільно-економічне життя Китаю. «Одним словом, п. Пелосі «вимкнула» Китай. Пекін усе міркував, засуджувати РФ чи підтримувати. А тепер у китайців є проблема, що стане ділити суспільство, владу, гроші, бізнес. Тепер вони будуть займатися Тайванем і собою, адже у них почне падати економіка, — прогнозує п. Соскін. — А коли почне падати економіка, люди будуть казати: «Вчора у мене був торт, а сьогодні вже хліб без масла дали. Ми так не домовлялися». Їм дадуть відповідь — така війна. Тоді люди скажуть: «Та це ж ви і зробили. Тоді відповідайте і віддайте свій торт нам». В результаті почнуться внутрішні зіткнення. А у вересні в Китаї має бути з’їзд, і Сі Цзіньпін хоче балотуватися на третій термін правління. Але йому кажуть, що в Китаї так довго при владі не сидять, можна лише два терміни».

Усе залежить від України
Та тільки-но ослабне метрополія Москви, низка автономних республік заявлять про свою незалежність. Після перемоги України війна триватиме ще приблизно 15 років, проте вже на території РФ, вважає п. Соскін. Він також запевняє, що народи Росії вже готові до того, аби кожен із них проголосив свою незалежність. «У складі РФ є 22 автономних республіки, тобто 22 протонаціональних держави. Татарстан, Удмуртія, Мордовія, Чувашія, Якутія, Тува, Башкортостан, Калмикія й інші — це вже фактично нові національні держави, готові, з усіма атрибутами (прапором, мовою, структурою управління, освітою — все є). Вже відбувся з’їзд народів Росії, де вони про це заявили, тобто там уже все готове для цього», — ділиться політолог і зауважує, що все зараз залежить від України.
А найпотужніший бій за визволення південних областей України від російських окупантів відбудеться ще до настання холодної пори року. «Заходити в зиму з окупованим півднем не можна. На правому березі буде «мішок», де російські війська будуть просто знищувати. Тобто так чи інакше правий берег буде звільнений. А далі — це вже питання», — зазначає експерт.
За його словами, РФ спробує наступати на Кривий Ріг, взяти в кільце Миколаїв, але це їй не вдасться. Причина: в російської армії уже немає тих сил, які дозволили б досягти цих цілей. До того ж, в Україну приходить усе більше західної зброї. «Якщо за добу знищувати одну російську батальйонно-штурмову групу, тобто 800-1 000 осіб (зараз вийшли приблизно на 300 осіб на добу), плюс знищувати склади, то виходить, що за місяць знищуватимуть будь-яку групу путінських військ. От тільки нову таку групу швидко сформувати вже неможливо — для цього потрібно два-три місяці без оголошення мобілізації», — наголошує експерт.
Він припускає, що праву частину Херсона звільнять до жовтня ц. р. «У жовтні вже настануть холоди, тому серпень-вересень — це критична точка», — підкреслює фахівець.
Свою чергою, Марк Фейгін, російський правозахисник та опозиційний політичний діяч, вважає, що попри те, що російська армія зазнає чисельних невдач в Україні, Путін навряд чи наважиться відкрити другий фронт, як це раніше зробив у Сирії, щоб відволікти від часткової окупації Донбасу, і в самому Донбасі, що відволікти від окупації Криму. РФ зараз не може напасти ще на якусь країну, позаяк усі сили та ресурси витратила на війну в Україні. «З чим воювати? Москва на це не піде, адже це погіршить ситуацію в рази. Немає жодних гарантій, що можна буде блискавично здійснити таку «операцію», — вважає він.
Також російський опозиціонер наголошує, що Путін розуміє, що міжнародне становище РФ зараз настільки жалюгідне, що неможливо погіршувати його ще дужче. «Адже тоді війська НАТО можуть з’явитися біля кордонів РФ у Казахстані чи ще десь. І з таким аґресором почнуть розмовляти інакше», — зазначає він.
Як повідомляв «Міст», військовий конфлікт Росія може заморозити.

Євген Клен

Пряма мова
Бен Годжес, колишній командувач сухопутними військами США в Європі:
— Україна перехопила ініціативу й має імпульс. РФ розгублена, її логістична система виснажена, суспільна підтримка ослаблена, а російські війська не в змозі розпочати новий наступ. Якщо Захід виконає все, що обіцяв, і збереже санкції, вважаю, що Україна зможе відкинути російські сили назад до лінії 23 лютого ще до кінця цього року. А поєднання поразок російських військ на полі бою та впливу санкцій на внутрішнє життя росіян може потенційно спричинити достатню кількість хвилювань і тиску, що Кремль або відступить, або зміниться керівництво в РФ.

Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні:
— Росіянам так і не вдалося досягти своїх військових цілей ні під час першої фази війни, коли вони прагнули взяти Київ та окупувати більшу частину східної України, ні під час другої фази, коли прагнули просто окупувати весь Донбас. Здається, що російські військові дедалі менше здатні зробити серйозний прорив. Питання в тому, чи зможуть українські військові успішно провести контрнаступ, щоб відкинути росіян, починаючи з Херсона. Якщо ні, війна може тривати ще якийсь час і, швидше за все, стане війною на виснаження, більше схожою на Першу світову війну, ніж на Другу.

Девід Крамер, колишній помічник державного секретаря США з питань демократії:
— Ми перебуваємо у важкій точці війни. Тим не менш, я залишаюся впевненим, що українська сторона може перемогти, так само як 98 % українців впевнені у своїй перемозі. Нещодавня допомога, надана США, справляє позитивні результати, але США й їхні союзники повинні значно збільшити свою допомогу Україні, щоб зберегти цей імпульс. Й я ставлю під сумнів здатність Росії підтримувати цю кампанію протягом тривалого періоду часу.

About Author

Meest-Online