Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Bayraktar стане українським

Автор:

|

Листопад 12, 2021

|

Рубрика:

Bayraktar стане українським
БПЛА Bayraktar

Мевлют Чавушоглу, міністр закордонних справ Турецької Республіки (ТР), заявив, що Анкару не варто вважати причетною до використання безпілотників Bayraktar на Донбасі, позаяк тепер вони належать Україні. Про це він сказав під час зустрічі зі Сергієм Лавровим, міністром закордонних справ Російської Федерації (РФ).
Турецький міністр зазначив, що якщо якась країна купує у ТР зброю, то відповідальність за використання цієї зброї лежить лише на ній. «Якщо держава купує її у нас, то цей продукт уже не є турецьким», — наголосив він і додав, що Туреччина під час боротьби з тероризмом стикається зі зброєю із різних країн, зокрема, з РФ, проте це не означає, що Москву можна звинувачувати в тероризмі. «Україна має припинити згадувати ім’я Туреччини», — резюмував керівник турецького зовнішньополітичного відомства.
Як повідомляв «Міст», 26 жовтня ц. р. російсько-терористичні війська обстріляли с. Гранітне, яке розташоване на підконтрольній українському уряду частині Донецької області. Унаслідок обстрілів щонайменше шість будинків дістали пошкодження. Після цього Збройні сили України (ЗСУ) вперше застосували ударні безпілотні літальні апарати (БПЛА) Bayraktar TB2 та, не перетинаючи лінії зіткнення, керованою бомбою знищили одну гаубицю бойовиків. Після цього обстріли українських позицій припинилися.
Однак дії Києва засудили керівники Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) та Франції. Зокрема, Андреа Сассе, речниця Міністерства закордонних справ ФРН, 27 жовтня заявила про занепокоєння Берліна через збільшення інтенсивності бойових дій, а також повідомлення Генерального штабу ЗСУ про відповідь українських військових на обстріли. А вже наступного дня у Міністерстві закордонних справ Франції заявили про своє занепокоєння через те, що Україна вперше застосувала БПЛА Bayraktar.
На це відповіли в українському Міністерстві закордонних справ (МЗС), вказавши, що Україна нічого не порушувала, і нагадавши, що держава має право на самооборону. Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, висловив здивування, що у МЗС ФРН не відреагували на застосування російськими окупантами гаубиць, заборонених мінськими домовленостями, які мають бути відведеними на визначені відстані від лінії розмежування. Своєю чергою, в Посольстві США в Україні наголосило, що це не Україна загострює ситуацію, а РФ, і закликали Кремль дотримуватись узятих на себе міжнародних зобов’язань.
Водночас Київ та Анкара ведуть перемовини щодо створення в Україні виробничих потужностей із виробництва БПЛА Bayraktar. Про це повідомив Василь Боднар, посол України у ТР. За його словами, йдеться про повномасштабне виробництво безпілотних апаратів «із нуля» — їх зможуть будувати для потреб ЗСУ, а також для постачання на ринки третіх країн. «Bayraktar зацікавили багато країн і вже є попередні контракти з деякими європейськими державами. Киргизстан, приміром, також їх закуповує. І виробничі потужності в Туреччині, мені здається, заповнені достатньо. Тому в додаткових виробничих потужностях повного циклу також зацікавлена й турецька сторона, щоб освоювати нові ринки та спільно проводити як випробування, так і пізніше, можливо, навчання деяких іноземних колег, щоб володіти цією технологією та спільно формувати оборонну сферу», — розповів дипломат.
А Андрій Римарук, волонтер фонду «Повернись живим», заявив, що перше застосування ударного БПЛА Bayraktar на Донбасі створило психологічний тиск на незаконні збройні формування. «Їхні бойові підрозділи деморалізовані. Вони вже чітко розуміють: якщо вони викочують ствольну артилерію, якщо вона буде стріляти, в небі над ними на доволі великій висоті може висіти Bayraktar і коригувати вогонь по них. Цієї події ми чекали достатньо довго, починаючи з моменту постачання самих безпілотних ударних комплексів Bayraktar і перших їхніх стрільб під час бригадних навчань на різних полігонах. Ми означили, що ми не боїмося застосовувати цю техніку. Означили, що ми її освоїли та вміємо якісно працювати», — запевнив він.
За словами ветерана, через те, що БПЛА працює на великій висоті, окупанти просто не бачать його і не чують. Він також згадав про відеодоказ «надточного влучання» ракетою у гармату, з якої вели обстріл по Гранітному. «Особовий склад окупантів залишився живий, але сама гармата, яка вела вогонь по населеному пункту Гранітне, була повністю знищена. При цьому бойовий літак ЗСУ перебував над територією, підконтрольною Україні. Лінії розмежування він не перетинав. Це психологічна складова, деморалізуючий фактор. Іноді психологічна зброя не менш ефективна, ніж летальна», — зауважив п. Римарук.
Він також прокоментував можливість використання українськими військовими в майбутньому протиракетних комплексів Javelin. Умови їхнього використання викладені в «частково закритому» договорі про військову допомогу США Україні. «Це — зброя стримування. Ми її можемо використовувати винятково в разі наступу військ РФ або в разі перетину бандами лінії розмежування. Її застосують лише тоді, коли командування ЗСУ вважатиме це за потрібне», — зазначив ветеран російсько-української війни.
Та ці боєприпаси дорогі, а їхня кількість в Україні невелика. «Нам треба чітко усвідомлювати, що в нас є не так уже й багато цих боєприпасів і вони не дешеві. Та є багато типів ракет, які випускають із БПЛА. Ціна питання — від 40 до 80 тис. USD», — пояснив він.
А тим часом користувачі соціальних мереж вигадали ім’я для українських Bayraktar. Вони пропонують назвати його «Характерником».

Євген Клен

До слова
У Донецькому прикордонному загоні провели польові заняття з вузькопрофільними фахівцями бойового спрямування, зокрема, військові удосконалили навички застосування зенітних установок. Прикордонники відпрацювали тактичні епізоди бойового використання з виконанням вправ стрільб. Стріляли з протитанкових гранатометів різних систем, зенітних установок та озброєння бойових машин.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply