Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Україні дорікнули відсутністю проґресу

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Україні дорікнули відсутністю проґресу

Єврокомісія (ЄК) звернула увагу на відсутність проґресу України у виконанні завдань Плану дій щодо лібералізації візового режиму. Про це йдеться в листі заступника міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, адресованому першому віце-прем’єру Андрію Клюєву.

Пан Клімкін інформує, що МЗС разом із євроструктурами готує другу оцінку проґресу України у виконанні першої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму. «ЄК і Європейська служба зовнішньої діяльності привертають увагу до відсутності проґресу у виконанні декількох ключових завдань, які залишаються в рамках першої фази плану, що може неґативно позначитися на змісті остаточної редакції другої оцінки», — повідомив дипломат. За його словами, європейські чиновники зафіксували відсутність проґресу в трьох напрямках: ухвалення закону, яким запроваджуються біометричні документи для виїзду за кордон; прийняття закону про створення окремого антикорупційного органу; затвердження Стратеґії боротьби з дискримінацією в Україні та ухвалення окремого антидискримінаційного закону.

«Висновки про завершення імплементації Україною першої фази Плану дій і терміни переходу до його другої фази залежатимуть від темпів і повноти виконання згаданих завдань», — зазначають європейські чиновники. Три пункти, де ЄК визначила відсутність проґресу, належать до сфери компетенції Міністерства юстиції. Зокрема, за указом президента України, Мін’юст мав іще до 1 грудня 2011 року внести проект закону про спеціально уповноважений орган із питань антикорупційної політики. Внесення проекту указу про затвердження Стратеґії боротьби з дискримінацією теж віднесено до компетенції Мін’юсту за Планом дій щодо лібералізації візового режиму. Це відомство також було головним лобістом ветування закону про біометричні паспорти.

Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply