Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

«Тюрму на Лонцького» відвідав канадський посол

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

«Тюрму на Лонцького» відвідав канадський посол

Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Трой Лулашник (на фото), який приступив до виконання обов’язків у листопаді ц. р., під час свого першого візиту до Львова відвідав Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» й зустрівся з директором музею Русланом Забілим.

8 грудня Трой Лулашник у супроводі Оксани Винницької, почесного консула Канади в Україні, і Каті Чабан, представниці Посольства Канади в Україні, оглянув музейну експозицію в приміщенні колишньої слідчої в’язниці трьох окупаційних влад: польської, нацистської та радянської. Розповідь Ігоря Дерев’яного, наукового працівника музею, який провів для канадської делеґації екскурсію меморіалом Західноукраїнської трагедії 1941 року, надзвичайно вразила пана Лулашника, пращури котрого походять зі Західної України.

У розмові з директором музею «Тюрма на Лонцького» Трой Лулашник поцікавився тим, як сприймає громада діяльність музею й чи не існує перешкод у роботі та подальшому розвитку меморіалу. «Власне, цей музей постав на запит суспільства зусиллями громади, яка брала активну участь у його створенні», — пояснив пан Забілий.

Приймаючи в дарунок від істориків Руслана Забілого й Ігоря Дерев’яного їхню авторську книжку про визвольний рух в Україні, пан Лулашник зауважив: «Добре, що ви зібрали ці історичні свідчення в книгу, тож ці всі факти буде збережено. Важливо пам’ятати, що трапилося, це має значення не тільки тут для вас, а й для всієї історії людства. Такі жахливі й трагічні речі, про котрі розповідає музей «Тюрма на Лонцького», треба пам’ятати для того, щоби зрозуміти, чому це трапилося, а ще для того, аби воно більше ніколи не повторювалося. Я вдячний музею за те, що отримав тут змогу доторкнутися до справжньої минувшини, незабутої історії, яка хвилює та спонукає до роздумів про майбутнє», — сказав Трой Лулашник, залишивши запис у Книзі відгуків.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply