Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Туреччина пообіцяла українській армії спорядження на суму більше 800 тисяч доларів

Автор:

|

Березень 04, 2016

|

Рубрика:

Туреччина пообіцяла українській армії спорядження на суму більше 800 тисяч доларів

main

Кабінет міністрів ухвалив  угоду між урядами України та Туреччини про передачу Збройним Силам України спорядження та обмундирування на загальну суму 809,7 тисяч доларів. Відповідне розпорядження Кабміну було опубліковано на офіційному сайті уряду у четвер, 3 березня. Укладена угода передбачає передачу українській армії майна Збройних сил Туреччини на безоплатній основі. Таким чином бійці Збройних сил України зможуть отримати військову форму, штурмові бронежилети, патронташі, похідне спорядження, ковдри, спальні мішки та інше. Офіційно передачу спорядження заплановано здійснити впродовж першої половини березня 2016 року.

Слід також зауважити, що у лютому 2016 року Україна і Туреччина підписали кредитний договір про надання Києву 50 мільйонів доларів на фінансування загального фонду державного бюджету. Даний кредит планують надати на 5 років, а його річна ставка складатиме лише 2,5%.

Крім того було підписано угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Турецької Республіки про передачу Україні укомплектованого збірного наметового польового госпіталю.

До того ж стало відомо, що Туреччина розглядає можливості поставок озброєння в Україну.

Про це повідомив Мустафа Джемілєв – лідер кримських татар, народний депутат та уповноважений президента у справах кримськотатарського народу.

З його слів, вже в найближчий час Україну можуть відвідати уповноважені представники Туреччини, щоб з обговорити дане питання. Однак, пан Джемілєв зазначив, що процес поставки Туреччиною озброєння для України, перш за все, повинен бути схвалений Альянсом, якщо мова буде йти про озброєння за системою НАТО. Проте Туреччина має повне право поставляти в Україну ту зброю, яке вона виготовляє самостійно, адже в такому випадку Альянс не має до неї ніякого відношення. Це питання сторони планували обговорити в ході візиту турецької делегації до Києву.

Нагадаємо, що в даний час Україна розраховує залучити Туреччину до проведення нового етапу переговорів щодо звільнення Кримського півострова. Для цих цілей навіть було створено новий формат переговорів, який експерти вже охрестили «Женева плюс».

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply