Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Презентували найдовшу трембіту у світі

Автор:

|

Листопад 22, 2020

|

Рубрика:

Презентували найдовшу трембіту у світі
Найдовша трембіта у світі

На Прикарпатті презентували трембіту завдовжки 9 м 22 см, у той час, як гуцульський стандарт — 3 м. Вона найдовша не лише в Україні, а й у світі, і претендує на Книгу рекордів Ґіннеса. Ідея зробити найдовший в світі інструмент належить етнографічному парку «Гуцул Ленд». Чи вдалося, перевіряли представники українського національного реєстру рекордів. «До цього часу трембіта, внесена до Книги рекордів Ґіннеса, становила 8,5 м. А тепер маємо претендента на світовий рекорд», — поділилася Лана Вєтрова,  керівниця національного реєстру рекордів.
Щоб зіграти на такому інструменті, потрібен не лише трембітар, а й двоє помічників. Юрій Тафійчук, котрий уже три десятиліття грає на трембіті, зізнається, що працювати з нею важко, бо дути треба дужче. «То як на трубі грати, такий же принцип, також губний апарат. Коротша трошки різкіша, а довга м’яка, бо поки дійде той звук», — ділиться трембітар.
Зробив цю трембіту Михайло Тафійчук, батько Юрія. Він створює музичні інструменти усе своє життя. «Першу сопілочку я в шість років зробив, а в 12 — скрипку. Цимбали в 24 роки перші зробив, чомусь мав таке бажання», — розповідає народний майстер. Над рекордною трембітою трудився кілька тижнів. Взяв карпатську смереку, яка вистоялася кілька років. «То важка робота, ручна. Не хочуть молоді братися за нею», — додає п. Михайло. Частини трембіти майстер з’єднує корою берези, яку варить, аби була еластична. Те, як інструмент звучатиме, залежить від мунштука. Аби зробити його, майстер відміряє все до міліметра і стесує зайве.
За словами умільця, раніше він гастролював світом, а трембіти майстрував, зокрема, для співачки Руслани. Зараз йому вже 81 рік. Інструменти у руках майстра наче оживають. І навіть коров’ячий ріг із дірками звучить, наче пісня.
Своїх синів Михайло також навчив робити трембіти, але жаліється, що вони не перейняли від нього такої любові до музичних інструментів. Аби зареєструвати світовий рекорд трембіти п. Михайла, в національному реєстрі рекордів збирають документи. Наразі ж унікальний інструмент зберігатимуть у «Гуцул Ленді».
Як повідомляв «Міст», гуцули трембітали в США.

Наталія Волосацька, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply