Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Судове засідання по «телевізору»

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Судове засідання по «телевізору»

Народні депутати проголосували в першому читанні за зміни до кількох кодексів, які передбачають проведення судових засідань у режимі відеоконференції. «Це означає, що приватний підприємець, скажімо, із Лубен звертається з позовом про стягнення боргу з приватного підприємця, який мешкає в Луганську. Відповідно, йому не потрібно, якщо він не захоче, їхати, витрачаючи кошти, до Луганська», — пояснив Володимир Пилипенко, співавтор проекту закону.

Щоправда, поки що таке віртуальне судочинство — тільки мрія. Грошей на реалізацію ідеї наразі ніхто не дав. Натомість тюремники вже випередили колеґ у технічному проґресі. «Перший етап, який має закінчитися наприкінці червня ц. р. і включає створення в усіх слідчих ізоляторах потрібних умов для проведення судових засідань у режимі відеоконференції, фактично успішно реалізовується», — запевнив Ігор Андрушко, заступник голови Державної пенітенціарної служби.

У п’яти вітчизняних слідчих ізоляторах уже працюють по-новому. Утім, через екран зараз спілкуються переважно під час розгляду питань про обрання запобіжних заходів. Так, знаменитий акордеоніст Ігор Завадський став одним із перших українців, кого заарештували по «телевізору».

Адвокати виступають проти таких нововведень. «Безпосередня присутність на судовому засіданні — це один із принципів карного процесу. Інакше неможливо надавати правову допомогу в повному обсязі. Я не можу йому нічого порадити. Я не можу нічого підказати, застерегти», — висловилася із цього приводу Євгенія Закревська, адвокат п. Завадського.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply