Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

«Знімають помешкання на добу, а живуть тиждень», — розповідає переселенка, котра заробляє винаймом помешкань

Автор:

|

Березень 17, 2016

|

Рубрика:

«Знімають помешкання на добу, а живуть тиждень», — розповідає переселенка, котра заробляє винаймом помешкань

Київський вокзал

«Робочий день у нас починається з шостої ранку. Добре, якщо до дев’ятої хоч кілька клієнтів знайду. Основний потік людей — уранці й увечері. Вдень мало хто хоче зняти житло. На вокзалі — свій порядок, є черга серед таких, як я. Стараємося, аби кожен заробив, — розповідає Олена Сергіївна. Свого прізвища вона просить не вказувати. Стоїть біля Центрального залізничного вокзалу в Києві. Пропонує орендувати житло подобово.
Займається цим понад десять років. До столиці приїхала з Одеси. Спочатку здавала житло там, але посварилася з колегами.
«В Одесі здавачів квартир «кришують» менти. Щодня платили їм відкати. Я почала занижувати ціну, щоб більше житла здати. От мене й незлюбили конкуренти. Кілька разів погрожували, що вивезуть за місто і прикопають. Втекла у Київ. Тут працюю вже другий рік, — провадить далі 47-річна жінка. — Вільні квартири шукаю через знайомих, обходжу будинки поблизу залізничного вокзалу. Місцевих розпитую, хто не проти здати житло. Є люди, котрі самі живуть у квартирі. Якщо мені потрібне вільне помешкання, ідуть ночувати до сусідів. А я заселяю квартирантів. Про ціну домовляємося наперед. Зважаю на стан квартири. Зараз житло біля вокзалу коштує 250-300 грн на добу. Я згори накидаю 50-100 грн за послуги. За день можу здати п’ять-сім квартир. У свята чи дні концертів або футбольних матчів — 10-12. За місяць заробляю до 10 тис. грн.
Коли тільки приїхала з Одеси, перші місяці, щоб напрацювати базу квартир, доводилося чимало походити. Зараз маю більше 200 адрес. Хороших помешкань — мало. Клієнти хочуть, аби була пральна машинка, Інтернет, телевізор, сучасні меблі. А більшість здають старі квартири без ремонту й Інтернету. Такі знімають лише заробітчани великими компаніями або іноземці, котрі приводять дівчат на ніч. Із власниками укладаємо договір. Битий посуд, ремонт техніки — за мій рахунок».
На вокзал часом підходять місцеві, просять здати їхнє житло подобово. Багато студентів, котрі знімають квартиру. Намагаються у такий спосіб заробити. Кілька разів жінка мала справу з поліцією. Показали підроблені документи на житло. Заселилася компанія, вони пили й гуляли. Сусіди зателефонували справжнім власникам. Тому краще не працювати з молодими парами і студентами або ретельно перевіряти документи. «Якщо відчуваю, що щось не так — відмовляю, — розповідає п. Олена. — Якось запропонували здати дуже гарну квартиру з ремонтом. Власники хотіли всього 350 грн. Потім виявилося, що це були злодії, котрі зламали замок у помешканні. Ще одна проблема — виселити клієнта. Буває, знімають помешкання на добу, а живуть тиждень. Я домовилася із двома чоловіками з охорони. Коли виникають проблеми, телефоную їм. Допомагають виселити квартирантів».
«Подобово здаю не тільки квартири, а й кімнати. Але їх запитують менше. Є постійні клієнти. Це — чоловіки, котрі привозять коханок, — зітхає жінка. — У готелі не хочуть світитися, бо там треба документи показувати. Можуть і серед ночі зателефонувати, щоб допомогла. Послуги їм обходяться дешевше, ніж іншим».
18 жінок здають квартири подобово біля центрального залізничного вокзалу в Києві. За помешкання просять від 250 до 500 грн. Подібні послуги пропонують на вокзалах Одеси, Харкова, Вінниці, Дніпропетровська.
Тричі на місяць узимку переписують картонні таблички з написом «Квартира», бо ті розмокають. Роблять їх із великих пачок з-під печива. Беруть безкоштовно в найближчих крамницях. Кілька років тому таблички виготовляли з пластику. Вони оштували по 100 грн. Згодом відмовилися від таких, бо коли табличка падала на землю, то тріскалася.

Дмитро Скаженик, Gazeta.ua

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply