Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Згортати діяльність СММ ОБСЄ не можна

Автор:

|

Квітень 01, 2021

|

Рубрика:

Згортати діяльність СММ ОБСЄ не можна

Деякі держави-учасниці Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) зараз блокують рішення про продовження мандата Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні на наступні 12 місяців, а теперішній мандат місії закінчується 31 березня. Про це заявили українські дипломати. «У разі недосягнення консенсусу про продовження мандата, згортання діяльності СММ ОБСЄ гратиме на руку лише Росії. Незаконна військова діяльність збройних формувань РФ на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України залишиться поза полем зору міжнародної спільноти, припиниться міжнародна фіксація порушень державою-аґресором режиму припинення вогню, що може призвести до подальшої неконтрольованої ескалації», — йдеться в заяві.
Вже від початку квітня ц. р. ОБСЄ може втратити свій ключовий інструмент сприяння врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту. «Непродовження мандата СММ завдасть серйозного удару авторитету ОБСЄ як реґіональної безпекової організації, виконання безпекових положень мінських угод та домовленостей «Нормандського формату» критично ускладниться без моніторингу місії», — переконані в Міністерстві закордонних справ України. У відомстві закликали відмовитися від деструктивної позиції, приєднатися до консенсусу та уможливити продовження діяльності СММ ОБСЄ в Україні.
Нагадаємо, що минулого тижня російсько-терористичні війська помітно активізувалися. Так, 26 березня бойовики обстріляли українські позиції біля населеного пункту Шуми. В результаті загинули четверо бійців, ще двох поранили. У Тристоронній контактній група (ТКГ) із мирного врегулювання ситуації на сході України повідомили, що українська делегація зібралася на екстрену внутрішню нараду. «Наша делегація висловлює щирі співчуття рідним і близьким військових, котрі загинули за Україну», — йдеться в повідомленні.
Леонід Кравчук, голова української делегації в ТКГ, заявив, що Росія ніколи не зупиниться, доки її не зупинять. Він зазначив, що в країни-аґресора на меті — знищення України. Саме тому, не варто очікувати гуманних дій із боку Кремля щодо Донбасу. «Україна повинна бути в будь-який момент готова дати відсіч. Росія не зупиниться, поки її не зупинять будь-якими шляхами не тільки Україна, але й світова спільнота», — зазначив переший президент України. Він також заявив, що наша держава буде і надалі дотримуватися взятих на себе домовленостей, поки діють «Мінськ» і «Нормандський формат».
Як повідомляв «Міст», раніше ОБСЄ виявила 225 порушень перемир’я на Донбасі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply