Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Засідання ТКГ ні до чого не призводять

Автор:

|

Вересень 23, 2021

|

Рубрика:

Засідання ТКГ ні до чого не призводять
Олексій Резников

Чергове засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) із мирного врегулювання ситуації на сході України відбулося, після того, як делегація Російської Федерації (РФ) заблокувала роботу підгрупи. Його провели в режимі відеоконференції. Українська делегація закликала російську сторону поставитися відповідально до виконання рішень, прийнятих за участю російського керівництва і держав-посередників, Франції та Німеччини, зокрема, під час Паризького саміту в грудні 2020 року.
Українці закликали росіян у гуманітарній частині прискорити підготовку до проведення наступного етапу одночасного взаємного звільнення утримуваних у зв’язку з конфліктом осіб і забезпечити розблокування роботи контрольних пунктів в’їзду/виїзду (КПВВ) із російського боку.
За словами Олексія Резникова, віцепрем’єра та міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, розблокування роботи КПВВ із боку тимчасово окупованих територій, зрештою, дозволило б вирішити питання соціально-економічної підтримки українських громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Натомість від російської сторони зажадали забезпечити суворе дотримання режиму припинення вогню та негайно припинити його порушення.
Українська делегація закликала російську сторону зосередитися на роботі, що стосується порядку денного, і виконанні рішень лідерів держав нормандського формату, зокрема, Паризького саміту. «Російська делегація не припиняє свої спроби залучити до роботи гуманітарної підгрупи громадянку України Майю Пирогову, засуджену українським судом за тероризм. Наша делегація розцінює це як свідому спробу заблокувати обмін утримуваними особами і відкриття КПВВ з боку тимчасово окупованих територій», — додали в пресслужбі делегації.
У відповідь Борис Гризлов, представник РФ у ТКГ, заявив, що українська делегація нібито продовжує посилювати кризу в перемовному процесі. «Позиція Києва тільки посилює прірву між Україною та Донбасом, а це породжує взаємну недовіру. Ціна такої поведінки — добробут і життя людей по обидва боки лінії зіткнення. Київ послідовно докладає всіх зусиль для посилення кризи в процесі врегулювання», — вважає він.
За словами представника окупантів, під час засідання ТКГ «представники Донбасу» буцімто запропонували українській стороні проєкт «дорожньої карти» щодо врегулювання ситуації в реґіоні. «Обмін думками показав, що українська сторона, як і раніше, продовжує приховувати від Донецька і Луганська свою позицію щодо політичного врегулювання», — повідомив п. Гризлов.
Він стверджує, що Збройні сили України (ЗСУ) начебто обстрілюють населені пункти на непідконтрольній Україні території. І звинуватив Українську делегацію ТКГ у зриві роботи над гуманітарними питаннями, через що було «повністю зупинено діалог зі звільнення утримуваних осіб і відкриття КПП на лінії зіткнення». Також росіянин невдоволений відмовою української делегації працювати в очному форматі.
Як повідомляв «Міст», Україна не братиме участі в засіданнях ТКГ у Мінську.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply