Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Запрацювала Нацкомісія щодо жертв комунізму

Автор:

|

Липень 24, 2019

|

Рубрика:

Запрацювала Нацкомісія щодо жертв комунізму
Аліна Шпак

У Києві 18 липня відбулося перше відкрите засідання Національної комісії з реабілітації, яка надає статус реабілітованих особам, котрі постраждали від політичних репресій комуністичного і тоталітарного режимів України. Про це повідомила прес-служба Українського інституту національної пам’яті (УІНП).
За словами Аліни Шпак, першої заступниці директора УІНП, за новим законом тисячі борців за свободу, котрих убили, депортували, засудили за політичними статтями та піддавали іншим видам репресій, відтепер матимуть шанс на відновлення історичної справедливості, захист честі та гідності, відновлення прав і свобод.
Вона повідомила, що в Україні зараз працюють 18 реґіональних комісій із реабілітації, в інших областях вони на завершальній стадії створення. Ці комісії вже почали свою роботу та надіслали на розгляд Національної комісії перші обґрунтовані пропозиції щодо реабілітації осіб, котрі постраждали від політичних репресій в Україні. На перше засідання винесли 51 справу.
У прес-службі нагадали, що в травні 2018-го набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 рр.». «Попередній закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні», який прийняли ще в Радянській Україні, не брав до уваги прав людей, котрі постраждали через несправедливе засудження за політичними, класовими, соціальними та релігійними мотивами», — зазначили представники УІНП.
Під час першого засідання головою Національної комісії з реабілітації обрали Романа Подкура, відомого дослідника історії радянських спецслужб і політичної історії ХХ ст. Першим реабілітованим за новим законом став 90-річний Іван Мирон зі Закарпаття.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply