Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Запаси води в АРК впали майже втричі за рік

Автор:

|

Січень 25, 2021

|

Рубрика:

Запаси води в АРК впали майже втричі за рік
Інкерманське озеро

На кінець 2020-го запаси води в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим (АРК) складали 31,3 млн куб. м, що на 61,67 млн куб. м менше, ніж роком раніше. Про це повідомили в Кримському управління з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища. Тільки за один місяць запаси води скоротилися на 5,364 млн куб м.
Як зазначають кримські метеорологи, грудень і січень — місяці з найбільшою кількістю опадів холодного періоду року, але в грудні, як і в попередні місяці, в басейнах річок спостерігали значний їхній недобір. Так, у басейнах річок Кучук-Карасу, Чорна, Салгир опадів випало в обсязі 12-15 % від норми, у басейнах річок, розташованих на Південному березі Криму, опадів було 42-50 % від норми, в басейнах інших річок — 24-40 % від норми.
Незначною була й кількість опадів, що випали в Кримських горах, — від 27 % до 40 % від норми. «Приплив води у водосховища природного стоку був незначним і склав: Білогірськ — 0,475 млн куб. м, Сімферопольське — 0,302 млн куб. м, Щасливе — 0,108 млн куб. м. У Партизанське і Чорноріченське водосховища припливу води не було», — йдеться у звіті.
Окупаційна влада була змушена припинити водозабір із озера в кар’єрі Інкермана під Севастополем, оскільки там закінчилася вода. Тож водозабірні споруди на березі озера демонтували. Частину труб на спуску до озера також демонтували і вивезли.
Воду з водойми в колишньому Інкерманському кар’єрі окупанти почали забирати наприкінці листопада 2020-го. Водозабір пропрацював близько місяця, менше очікуваного терміну. На початку грудня «влада» Севастополя повідомила, що за тиждень з озера вдалося випомпувати близько 80 тис. куб. м води. Раніше повідомляли про намір вибрати з озера 1 млн куб. м.
У грудні 2020 року Путін заявив, що в Криму запасів прісної води достатньо. Після цього окупаційна влада заявила, що вирішить ситуацію з водопостачанням до 2024 року. А тим часом пересохло ще й Аянське водосховище, яке забезпечувало прісною водою жителів Сімферополя. Про це повідомив Анатолій Штефан, офіцер Генерального штабу (ГШ) Збройних сил України (ЗСУ). «Окупований Крим, Аянське водосховище, що постачає водою Сімферополь, пересохло. Рідна гавань вона така — з присмаком сухості в роті», — написав він у Facebook.
Опади, що випали нещодавно й очікувані найближчими днями, істотно на ситуацію не вплинуть. Про це заявив Володимир Рябов, доцент агротехнологічної академії «Кримського федерального університету» (КФУ). «Попередній період (осінній і зимовий) був дуже сухий. І в степовій, і в гірничо-лісовій частині півострова ґрунт настільки пересох, що опади, а випало їх порівняно небагато, близько 20-30 мм, поповнять вологою лише верхній шар ґрунту і не дадуть суттєвого стоку. Вся волога, яка випала, залишиться в ґрунті», — зазначив він.
За словами кліматолога, сподіватися на майбутні опади також не варто. «За попереднім прогнозом опади ще очікуються, навіть інтенсивніші, ніж ті, що випали раніше. Потрапивши на вже вологий ґрунт, частина з них піде в річковий стік», — сказав д-р Рябов.
Він наголосив, що якщо прогноз виправдається, то ці опади, можливо, трохи наповнять гірські річки, і «щось потрапить у водосховища». «Але на багато сподіватися немає підстав з тієї причини, що ґрунтові горизонти пересохли, і вони вбирають усю вологу, яка випадає», — попередив учений. У КФУ стверджують, що подібна посуха в Криму спостерігалася більше 20 років тому, але тоді запаси можна було поповнити за рахунок України.
Як повідомляв «Міст», у дефіциті води Москва звинуватила… самих кримців.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply