Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Замість спортивної школи — елітний ресторан

Автор:

|

Травень 22, 2019

|

Рубрика:

Замість спортивної школи — елітний ресторан
Візуалізація приміщення майбутнього ресторану

У Львові продовжують забудовувати зелені зони, зокрема, парки. Тамтешня земля, незважаючи на охоронний статус паркової зони, є особливо ласим шматком для забудовників. Цього разу будівництво ведеться у Стрийському парку. Нещодавно під виглядом реконструкції там зрівняли з землею цікаву історичну будівлю — Дитячо-юнацьку спортивну школу «Енергія».
Це буде вже третій у цьому парку ресторан. Ще влітку торік виконком Львівської міськради затвердив «Львів-Енергії» містобудівні умови й обмеження на реконструкцію будівлі на вул. Уласа Самчука у межах пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Стрийський парк». Але громадськість спохопилася лише тоді, як це місце у парку обнесли високим парканом і знесли історичну будівлю. Хвиля протесту прокотилася у соціальних мережах.
«Історичну будівлю, яка була за цією адресою, звели ще наприкінці ХІХ ст. Тут були виставкові зали Галицької крайової виставки, найбільшого ярмарку в історії Королівства Галичини та Володимирії, що відбувся 1894-го у Стрийському парку. Зберегли його як спортивну школу і в радянський час, і тільки за незалежності під виглядом реконструкції вщент розвалили, — розповіла громадська активістка Наталка Криничанка. — Руйнація міста продовжується. І навіть якщо на папері все законно, насправді це не так, — стосовно міста, історичної пам’яті, екології й узагалі самого розуміння Львова».
Обурена громада має намір опротестовувати будівництво ресторану у Стрийському парку. Натомість керівництво парку вважає, що все — у межах закону. Обурені тим, що сталося, й батьки дітей, які відвідували школу «Енергія». «Мій син ходив сюди на тренування кілька років. Аж поки це приміщення у Стрийському парку не закрили нібито на ремонт близько півтора року тому. Діти змушені були їздити на тренування по всьому місту, де лише тренерам вдавалося орендувати приміщення», — розповідає львів’янка Юлія Богданова. За її словами, минулого літа їм повідомили, що в місті не потрібно стільки дитячих спортивних шкіл, і для таких потреб приміщення «Енергії» вже не використовуватимуть.
«Тренери казали, що ходили у міську раду з проханням повернути це приміщення дітям, але не добилися жодного результату. Ми перейшли у «Карпати», а шкода, бо результати «Енергії» були значно вищими на загальнодержавному рівні. Там син приносив медалі», — додала вона.

Тетяна Метик, «Високий Замок»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply