Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Заклик відкрити бази місії ОБСЄ біля кордону з РФ

Автор:

|

Жовтень 12, 2021

|

Рубрика:

Заклик відкрити бази місії ОБСЄ біля кордону з РФ
Патруль ОБСЄ

Європейський Союз підтримує відкриття передових патрульних баз Спеціальної моніторингової місії (СММ) біля неконтрольованої урядом України ділянки українсько-російського кордону, як і ширше використання безпілотних літальних апаратів (БПЛА) дальнього радіусу дії.
Про це йдеться у заяві ЄС щодо аґресії Російської Федерації (РФ) проти України та незаконної окупації Криму, виголошеній під час засідання Постійної ради Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ). «СММ повинна мати необмежений доступ до всіх прикордонних районів, відповідно до свого мандату, і ми закликаємо Росію використати свій великий вплив на збройні формування, які вона підтримує, для усунення обмежень свободи пересування СММ. З метою забезпечення більшої прозорості ми також підтримуємо відкриття передових патрульних баз поблизу кордону, а також значно ширше використання БПЛА дальнього радіусу дії у їх роботі», — йдеться у документі.
У ньому також наголосили, що Євросоюз залишається глибоко занепокоєним присутністю російських військової техніки та військовослужбовців на суверенній території України. «Регулярні повідомлення СММ про наявність російської військової техніки на сході України підкреслюють необхідність більшої транспарентності того, що відбувається на українсько-російському державному кордоні, який наразі не контролює уряд України. Після закриття Спостережної місії ОБСЄ на кордоні постала потреба у подальших діях із боку РФ, яка має довести свою відданість мінським домовленостям у частині моніторингу кордону з боку ОБСЄ, — зазначили в ЄС. — Той факт, що Росія як сторона конфлікту, приймаюча країна і підписант мінських домовленостей, вирішила закрити Спостережну місію ОБСЄ на пунктах пропуску «Гукові» та «Донецьк» є кроком назад у пошуку мирного врегулювання цього конфлікту».
Нагадаємо, що під час нещодавнього засідання Постійної ради ОБСЄ росіяни оголосила рішення не підтримувати широкий консенсус щодо продовження після 30 вересня ц. р. мандату Місії спостерігачів ОБСЄ на пунктах пропуску через державний кордон «Гуково» і «Донецьк». Свою чергою, у Міністерстві закордонних справ України заявили, що це рішення свідчить про плани Кремля нарощувати постачання зброї, військового обладнання, регулярних частин і найманців на тимчасово окуповану територію України в Донецькій і Луганській областях. А це може спричинити ескалацію в зоні російсько-українського збройного конфлікту. Україна закликала РФ негайно припинити деструктивні дії та виконати всі взяті на себе зобов’язання у рамках мінських угод.
Як повідомляв «Міст», згортати діяльність СММ ОБСЄ не можна.

About Author

Meest-Online