Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Загинув директор Львівської галереї мистецтв

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Загинув директор Львівської галереї мистецтв

Борис Возницький, директор Львівської галереї мистецтв, уранці 23 травня загинув у автокатастрофі в Золочівському районі на Львівщині. За даними правоохоронців, п. Возницький їхав службовими «жигулями» й у нього стався серцевий напад. Автомобіль виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з іншою автівкою. Від отриманих травм директор помер. Борису Возницькому було 86 років. За фактом аварії проводиться слідство.

Нагадаємо, що Борис Возницький — Герой України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, академік Української академії мистецтв, мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв від ЮНЕСКО.

24 травня депутати Львівської міської ради на сесії вшанували пам’ять директора Львівської національної галереї мистецтв хвилиною мовчання. Перед присутніми виступив капелан міськради

о. Павло Дроздяк, який нагадав, що цього дня весь християнський світ відзначав свято Вознесіння Христового. «Ми часто почуваємося нелюбленими й тому недооцінюємо себе. Але в очах Господа ми є дорогоцінним скарбом», — наголосив він.

Віктор Ющенко, попередній президент України, висловив співчуття з приводу смерті Бориса Возницького: «Із болем дізнався про трагічну смерть Бориса Григоровича. Щиро співчуваю у зв’язку із цією непоправною втратою. Україна втратила одного з найкращих своїх синів, а я втратив свого друга. У пам’яті всіх, хто знав цю непересічну та шляхетну людину, Борис Возницький назавжди залишиться енерґійним, безкомпромісним, готовим на самопожертву, справжнім янголом-охоронцем української культурної спадщини. Сумую разом із вами. Нехай Милосердний Господь оселить душу його там, де спочивають праведники».

А 25 травня Героя України Бориса Возницького поховали у Львові за присутності представників інтелігенції, науковців, політиків найвищих рангів. На громадській панахиді було озвучено перелік установ, із яких надійшли телеграми зі словами скорботи. Окрім низки українських державних, владних і культурницьких інституцій, шоковані звісткою та глибоко сумують Польща й Литва, численні музеї та громадські організації інших країн, Україна й світ.

Прощальне слово мали: Ганна Герман, радник президента (зачитала звернення глави України), Михайло Кулиняк, міністр культури (запевнив, що виставка скульптур Пінзеля в Луврі обов’язково відбудеться, розпочнеться у листопаді 2012 року й буде присвячена пам’яті Бориса Григоровича); Михайло Костюк, голова Львівської обласної державної адміністрації; Андрій Садовий, міський голова Львова. Вони перелічили колосальний список здобутків Бориса Григоровича й пообіцяли, що іменем п. Возницького буде названо музеї, колекції та вулиці.

Також представники консульства Республіки Польща у Львові зачитали звернення міністра культури Польщі. Власне, він і згадав влучний вислів, яким поляки в документальному фільмі про Бориса Григоровича Возницького охарактеризували його як вартівника минулого часу.

Виступив і відомий художник Любомир Медвідь. Саме Борис Возницький на початках кар’єри організовував його персональні виставки та купував його картини для музеїв. Завершальним був виступ поета Романа Лубківського, який сказав дещо неприємні для представників влади, але правдиві слова про те, аби обіцянки щодо продовження справи Бориса Григоровича виправдали надії.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply