Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

З України щороку виїжджають 2-3 млн громадян

Автор:

|

Серпень 04, 2021

|

Рубрика:

З України щороку виїжджають 2-3 млн громадян
Олексій Любченко

Середній вік українців, які їдуть працювати за кордон, становить 30-40 років. За оцінками експертів, Україну щороку покидають від двох до трьох мільйонів громадян. Про це розповів Олексій Любченко, перший віцепрем’єр і міністр економіки.
Також він додав, що Україна є лідером в Європі за кількістю працездатного населення, що працює за кордоном. «30-40 років — це середній вік нашого заробітчанина, який визначився і, на жаль, не на користь України. Скільки їх таких — молодих, активних, освічених, які створюють економічне зростання нашим сусідам? На жаль, назвати точну кількість наших громадян, які не знайшли себе в Україні, неможливо», — бідкався урядовець.
Він повідомив, що торік, за даними реєстру фізичних осіб — платників податків, 11,3 млн громадян отримували офіційну заробітну плату. «Ще майже 11 млн не отримали зовсім ніякого доходу, плюс маємо більше 11 млн пенсіонерів, розмір пенсії яких залежить від легально працюючих громадян. Маємо за рахунок одного офіційно працюючого утримання двох непрацюючих. Усі ці категорії громадян однаковою мірою користуються суспільними благами, медичною допомогою, освітою, інфраструктурою, субсидіями, пільгами. «Тіньовий» фонд оплати праці оцінюють у близько пів трильйона гривень на рік. Це кошти, за рахунок яких ми можемо розвивати стратегічні проекти, підвищувати заробітні плати та пенсії, соціальні стандарти», — наголосив п. Любченко.
Тим часом українці 2021-го почали заробляти в Польщі щонайменше на 1,4 тис. грн більше (або 200 PLN). Також збільшилися зарплати і в Чехії. Водночас улітку значно зросла кількість вакансій. За словами Василя Воскобойника, президента Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, зарплата в усіх країнах Європи потроху збільшується: в середньому на відсоток зростання економіки або відсоток, який вибирає для себе той чи інший уряд.
Як повідомляв «Міст», українці вимирають або масово виїжджають за кордон.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply