Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Яким буде нове шкільне меню для українських дітей

Автор:

|

Червень 09, 2021

|

Рубрика:

Яким буде нове шкільне меню для українських дітей
Євген Клопотенко й Олена Зеленська

Шпундра, верещака, чилі кон карне — це назви страв із нового українського шкільного меню. Учням однієї з київських шкіл дали скуштувати нові страви. На тацях виносять львівський сирник, а в тарілки вже насипають шпундру. Ще є моркв’яний салат, булгур і йогурт із бананом. Це новий сніданок для школярів. І ним зараз годуватимуть четвертокласників у межах експерименту.
Навіщо таким годувати дітей, пояснювали: Олена Зеленська, перша леді України; Сергій Шкарлет, міністр освіти та науки; Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я; Сергій Глущенко, заступник міністра економіки; Владислава Магалецька, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів; шеф-кухар Євген Клопотенко, ідеолог проєкту зі зміни культури харчування CultFood.
«Коли ми розпочинали роботу над реформою системи шкільного харчування, ми поставили собі мету — підвищити загальний середній рівень харчування в українських школах. Це комплексне завдання: від поліпшення якості, поживності страв в безпечності харчових продуктів до ресурсного забезпечення шкіл. Я хочу, щоб діти зі задоволенням йшли у шкільну їдальню, а батьки були при цьому впевнені, що шкільне харчування корисне для здоров’я», — зазначила дружина президента України.
У новому меню — 160 страв. І там немає ковбас, сосисок чи консервів: дозволені спеції; збільшена кількість фруктів, м’яса та молочних продуктів; є страви для тих, у кого алергія на молоко; зменшили кількість хліба, цукру та солі. Страви не можна смажити. І що це вже давно не роблять, демонструють у цій же їдальні. Харчоблок переоснащений на сучасний лад. Тут не видно пателень, але є духові шафи.
Такої модернізації дочекалися харчоблоки майже 2 тис. шкіл у всій країні. Це трішки більше, ніж 10 % від загальної кількості. Міністр освіти запевняє, що процес триває.
Чи смакують нові страви? Поважні гості сідають їсти разом із четвертокласниками. Заступник міністра розвитку економіки наминає й аналізує: нові шкільні обіди подорожчати б не мали.
За словами п. Олени Зеленської, наступним важливим кроком реформи буде імплементація змін на місцях, впровадження системи контролю, продовження модернізації харчоблоків і популяризації культури здорового харчування в суспільстві. Збалансованою та корисною їжею хочуть годувати всіх школярів уже з наступного навчального року.
Після цього перша леді разом із Євгеном Клопотенком приготувала в етері програми «Сніданок на 1+1» кілька страв зі шкільного меню. «Сьогодні мій день почався рано. Я вперше брала участь у зйомках ранкового шоу і готувала страви з оновленого шкільного меню. Це було швидко і смачно. Смачно повинно бути і школярам з 1 вересня. А літні канікули — хороша можливість переглянути культуру харчування вдома. Від нас, батьків, залежить здоров’я і добробут наших дітей», — написала вона в Instagram. Під час етеру Олена Зеленська і відомий кулінар презентували три страви зі шкільного меню: салат із яйцем, сиром і куркумою; салат із двома видами капусти та соусом вінегрет; вегетаріанський закритий пиріг.
Як повідомляв «Міст», раніше Євген Клопотенко розповідав, що Україна для світу — як Зімбабве.

Інна Боднар, ТСН

До слова
Держпродспоживслужба України перевірила шкільні їдальні та виявила в них велику кількість порушень. У результаті перевірок вилучили понад 3 т небезпечних харчових продуктів. Фахівці також склали майже 500 приписів. Найпоширеніші порушення — недотримання гігієни, неправильні умови зберігання та транспортування продуктів харчування. «Зміни у шкільному харчуванні є довгоочікуваними. Реформи, які впроваджують зараз, відповідають кращим європейським і світовим практикам. Роль Держпродспоживслужби у впровадженні цих змін дуже важлива, адже безпечність шкільного харчування безпосередньо пов’язана зі здоров’ям наших дітей», — зауважила Владислава Магалецька, керівниця служби. За рік кількість неякісних харчів у закладах освіти збільшилася втричі. А у чверті шкільних їдалень меню не відповідає стандартам здорового харчування.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply