Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Якою буде українська школа після 1 вересня

Автор:

|

Вересень 02, 2021

|

Рубрика:

Якою буде українська школа після 1 вересня
Сергій Шкарлет

Навчальний рік у школярів, який розпочався 1 вересня, відбуватиметься в повноформатному режимі, без змішаного та дистанційного варіантів навчання. Про це заявив Сергій Шкарлет, міністр освіти та науки України. «Зараз поширюються нові штами, більш активні й аґресивні. Але на початку навчального року ми розглядаємо ситуацію, коли ще тепло, ще немає супутніх сезонних захворювань, тому в школу ходитимемо в повноформатному режимі», — зазначив він.
Також урядовець нагадав, що загальна епідеміологічна ситуація залежить від темпів вакцинації, й оскільки переважна кількість самих школярів, їхніх батьків і вчителів сподіваються на офлайн-режим, дорослим необхідно виявляти в цьому питанні свідомість.
Як писав «Міст», раніше п. Шкарлет повідомляв, що Міністерство освіти та науки (МОН) України не планує 2021-го повертатися до дистанційного навчання. Однак він зазначав, що плани відомства може змінити ситуація з поширенням штаму коронавірусу Delta. Сергій Шкарлет додав, що він разом із Віктором Ляшком, міністром охорони здоров’я, розглядав три сценарії навчання в українських школах цього року.
Перший — якщо Україна продовжить залишатися в зеленій зоні адаптивного карантину — передбачає звичайний режим повноформатного навчання без будь-яких змін. Водночас і педагогічні ради та вчителі можуть проводити додаткові заняття, зокрема, у форматі Всеукраїнської школи онлайн.
Другий сценарій, за якого країна перебуває в жовтій, помаранчевій або червоній зоні адаптивного карантину і в школі буде не менше 80 % вакцинованих педагогів, навчання будуть проходити в дистанційному або змішаному режимі. Щодо третього сценарію міністр інформації не надав.
Своєю чергою, д-р Ляшко оголосив, що три сценарії — це песимістичний, оптимальний і помірний. Він зазначив, що в Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) їх розраховували не за спалахами, а за завантаженістю системи охорони здоров’я. «Тому ми повинні підготуватися навіть до песимістичного сценарію», — застеріг урядовець і зазначив, що не варто чекати спалаху коронавірусу, краще заздалегідь підготуватися до нього та вакцинуватися.
Як повідомив а. Шкарлет, зараз темпи вакцинації від коронавірусу серед працівників сфери освіти вкрай низькі — за останніми даними, імунізацію пройшли всього 35 % учителів. Однак ситуація радикально відрізняється від області до області. «У Київській області вакцинували 90 % педагогів. Дошкільна освіта, середні заклади позашкільної — 31 %. Але є заклади, де вакциновані 90 %, є заклади, де 70 %, а є заклади, де вакциновані 7 %», — поінформував він. Міністр наголосив, що сфера освіти дуже контактна і навіть якщо діти, можливо, хворіють менше, вони все одно є потенційними переносниками вірусу.
Також в Україні школярі повинні проходити обов’язкові щорічні медичні огляди. Таке обстеження було необхідно пройти до 1 вересня для своєчасного виявлення порушень здоров’я дитини і визначення допустимих для неї фізичних навантажень.
Рішення про запровадження обов’язкових оглядів МОЗ прийняло після низки випадків загибелі школярів під час уроків фізкультури. Нещасні випадки були пов’язані з достатньо слабким фізичним здоров’ям підлітків. Існують певні норми перевірки стану здоров’я дитини для виявлення у неї відхилень або патологій.
Тому, щоб отримати довідку № 086-1/0, школярі повинні обов’язково пройти обстеження у таких лікарів: оториноларинголог — оглядає порожнину носа, носоглотку і вуха, зовнішньо-слуховий прохід, барабанні перетинки, глоткові мигдалини і голосові зв’язки; офтальмолог — перевіряє зорові характеристики, очне дно і внутрішньоочний тиск; хірург — перевіряє розташування яєчок (у хлопчиків), наявність/відсутність пахової грижі, сколіозу, плоскостопості у дітей обох статей; невропатолог — оцінює стан зорового апарату та функції черепно-мозкових нервів.
Діти, які перебувають на диспансерному обліку у вузькопрофільного лікаря (гастроентеролога, ендокринолога, кардіолога та інших), додатково проходять огляд й у нього. Також потрібно здати аналіз крові на гемоглобін. Після всіх обстежень довідку видає педіатр або сімейний лікар.
Як повідомляв «Міст», українська школа у Брюсселі запрошує вчителів.

Валентина Червоножка, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply