Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Які знання здобули українські школярі онлайн

Автор:

|

Квітень 23, 2020

|

Рубрика:

Які знання здобули українські школярі онлайн

Пандемія загнала учнів та учителів по всьому світі в Інтернет.

У діаспорі
Для діаспори продовжили краудфандингову кампанію проєкту порталу «Український освітній всесвіт». Про це повідомили в Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків із діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка».
Ідея проєкту народилася в середовищі педагогів і керівників шкіл під час Першого світового форуму українознавчих суботніх і недільних шкіл, що відбувся 17-22 серпня 2018-го. Саме тоді педагоги з 36 країн звернулися до колективу МІОК із проханням розробити такий комунікаційний онлайн-майданчик. «Український освітній всесвіт: інтерактивна карта та форум для комунікації педагогів» — це комунікативна онлайн-платформа для обміну досвідом і навчальними матеріалами, модернізації та запровадження інновацій в освітній процес українських шкіл за кордоном, а також для поширення знань про українську культуру й історію у країнах проживання.
Це перша комунікаційна платформа, яка в режимі онлайн дає змогу швидко й якісно створювати новий інтелектуальний продукт, обмінюватися досвідом, шукати та знаходити нові підходи до роботи з дітьми різних вікових категорій. Проєкт підтримують Світовий конґрес українців (СКУ), Світова федерація жіночих організацій, Національна українська освітня рада при Конґресі українців Канади, Союз українських організацій Австралії й інші.
Крім цього, СКУ запустив освітню онлайн-платформу з матеріалами для дистанційної освіти на підтримку педагогів українських шкіл діаспори та батьків в умовах глобального карантину через Covid-19. Платформу презентувала Оксана Левицька, голова Світової координаційної виховно-освітньої ради (СКВОР) СКУ. Там щопонеділка та щосереди розміщують корисні матеріали для вчителів і батьків онлайн.
Уже понад 50 років СКВОР координує діяльність українських шкіл у різних країнах, а також проводить професійний вишкіл учителів в Україні в межах Літнього інституту в Львові. Але через пандемію Covid-19 освітяни, діти та батьки опинилися в скрутному становищі. «Зараз ми живемо в часи глобальних випробувань, тож постало запитання: як будуть працювати наші школи? Як адаптувати формат процесу навчання відповідно до нових викликів, які виникли на усіх рівнях — місцевих, реґіональних і глобальних. Але українські громади особливі тим, що добре єднаються в кризі. Бажання працювати для успішного навчання дітей і молоді об’єднує нас і сьогодні», — вважає п. Левицька. Відтак СКВОР провела серію тренінгів для вчителів із методик онлайн-навчання.

В Україні
Організувати «Всеукраїнську школу онлайн» узявся український уряд за вказівкою Володимира Зеленського та під патронатом Олени Зеленської. Але транслювати відеоуроки чомусь віддали телевізійним каналам ZIK, 112 і NewsOne, які пов’язують із Віктором Медведчуком, кумом Путіна і лідером проросійської фракції у Верховній Ради України «Опозиційна платформа — За життя». Туди начебто залучили найкращих українських педагогів, котрі відразу ж спричинили скандал.
Так, уже на першому уроці з математики для 5-го класу вчителька припустилася помилки. Вона запропонувала завдання, де було потрібно з’ясувати швидкість катера, що пливе проти течії. Для цього від швидкості катера потрібно було відняти швидкість течії. У прикладі 30,2 мінус 2,2 вчителька чомусь оголосила результат 18 замість 28.
Під час онлайн-уроку для 10-го класу вчителька географії схибила в назвах океанів. «Територія Австралійського Союзу містить у собі повністю материк Австралія, острів Тасманія й острови в Тихому й Атлантичному океані», — заявила викладачка. А як відомо, західне і південне узбережжя Австралії омивають моря Індійського океану. Й Атлантичний океан до Австралії жодного стосунку не має.
На уроці ж для п’ятикласників учням повідомили, що білі ведмеді живуть в Антарктиді, де їх зроду не бачили.
А відома історикиня, вчителька-методистка Елла Ситник схибила на уроці історії для п’ятикласників, що стосувався української революції та Голодомору. Вона сплутала російського імператора Миколу І, котрий заснував Київський університет, з Миколою ІІ, котрий на момент відкриття університету ще навіть не народився. При цьому на продемонстрованому слайді ім’я імператора було написано правильно. Ще одна курйозна помилка трапилася на уроці всесвітньої історії для 7-го класу. На інфографіці до уроку «єретики» стали «эретиками».
Виправдовувати педагогів кинувся президент Зеленський. «Помилитися — не страшно. Страшно самостверджуватися за рахунок приниження інших людей. Кажу це кожному хейтеру, який вважав своїм священним обов’язком написати гидоту на адресу українських учителів. Кожного дня вчителі видають майже 15 годин навчального пізнавального контенту для наших дітей», — заявив він.

Флешмоб депутатів

Тренд підхопили й народні депутати України з пропрезидентської фракції «Слуга народу». Під час позачергового засідання вони влаштували флешмоб під гаслом «Маю право на помилку». Депутати одягли заздалегідь виготовлені футболки з відповідним принтом, а Сергій Бабак виголосив цілу промову на захист педагогів, котрі під час онлайн уроків дозволили собі серйозні огріхи у викладанні тих чи інших предметів. «Проєкт готували дуже швидко, буквально з коліс, перші уроки монтували вночі. А вчителі ніколи раніше не працювали під камерами для мільйонної авдиторії», — пояснив депутат.
Правда, забув згадати, що крім учителів, на онлайн-уроках «засвітилися» й окремі народні депутати від його ж фракції, а також перша леді Зеленська. Тож «помилки» — радше, наслідок бажання зайвого піару з використанням ресурсу, призначеного для зовні корисної та просвітницької мети.

Флеш-моб лікарів

У відповідь флеш-моб «Маю право на помилку» підхопили лікарі. Цікаво, що захочуть депутати лікуватися на таких умовах?
До проєкту дещо пізніше залучили й телевізійний «5 канал», пов’язаний із Петром Порошенком, п’ятим президентом України. Щоб залучити авдиторію, там вирішили під час уроків проводити вікторину зі щотижневим призом гіроскутером. І диво — на цих уроках вчителі не помиляються!

Кому це треба?
Знайшлася й справжня причина значних недоліків у викладанні окремих предметів у «Всеукраїнській школі онлайн». Адже їхнім виробництвом, оплаченим добродіями, котрі не забажають оприлюднювати свої імена, зайнялися продакшн-студії «Квартал 95», «Мамахохотала» і Patriot, які пов’язані з Володимиром Зеленським. Він і тут зумів дати заробити своїм.
Про це повідомила Вероніка Селега, генеральна директорка Директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу президента України. Вона додала, що також залучили «обличчя» телевізійних каналів СТБ, «1+1», «Новий канал», «Інтер», ICTV, «Україна». Всі вони належать українським олігархам.
Тож не дивно, що багато керівників навчальних закладів вирішили відмовитися від такого сумнівного продукту. Так, Олександр Козловський, директор львівської школи з поглибленим вивченням східних мов і бойових мистецтв «Будокан», закликав учнів п’ятих, шостих і сьомих класів не долучатися до дистанційного навчання «Всеукраїнська школа онлайн». Разом із дружиною Ольгою, учителькою цієї ж школи, він записує відеоуроки у своєму помешканні. Для школярів влаштували практичне заняття — приготування японської традиційної страви. Поки Ольга працює над місо-супом, Олександр коментує процес. «Вивчаємо якийсь період із історії Японії, Китаю чи Кореї. Ви так само будете шукати в Інтернеті цікаві на ваш погляд речі, і коли будете готувати якісь страви, то й будете про це розказувати», — ділиться подружжя. А от учителька японської мови Катерина Філенко свій предмет викладає під час кінної прогулянки.
«Не лише я маю бути проти. Це треба робити або з нейтральних, або проукраїнських з каналів, і точно не антиукраїнських. Це дуже логічно для країни, яка перебуває у стані війни з іншою країною», — вважає п. Козловський.
У школі впевнені, що уроки, записані їхніми вчителями, учні сприймають набагато краще. «Обов’язково має бути зворотній зв’язок і довіра до людини, котру слухаєш. У батьків повинна бути довіра до того, хто викладає інформацію. Певна річ, що краще сприймати інформацію від людини, котру поважаєш і давно знаєш», — каже Валентина Крижановська, заступниця директора школи.
Позицію школи розділяють і батьки учнів. «Мене задовольняє те, що дають пояснення й є можливість контактувати з учителем, котрий учив їх до того часу. Дітям легше, бо вони знають свого вчителя», — запевняє Любов Петрусь, мати учня.
У львівському керівництві освітою вважають, що будь-яка школа може підготувати альтернативу проєкту «Всеукраїнської школи онлайн». «Кожна школа має створену ту платформу, яку вона вважає за потрібну. Важливим є, коли працює вчитель, котрий навчає дітей у цьому класі. Він має контакт, знає, яка інформація потрібна, знає, якого рівня навченості цей клас», — розповідає Зоряна Довганик, начальниця Управління освіти Львівської міської ради.
Як би там не було, але навчання онлайн виявилося єдиними виходом зі ситуації, що склалася в результаті пандемії коронавірусу. Тож Любомира Мандзій, виконувачка обов’язки міністра освіти та науки України, закликала готуватися завершити навчальний рік дистанційно.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply