Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Як змінилася війна на Донбасі після прощання з АТО

Автор:

|

Червень 07, 2018

|

Рубрика:

Як змінилася війна на Донбасі після прощання з АТО

Наприкінці квітня антитерористичну операцію (АТО) в Україні змінили на операцію об’єднаних сил (ООС). Тоді здавалося, що з новою назвою навряд чи щось кардинально зміниться на фронті. Проте час показує, що зміни є.
Відтоді, як управління операцією на Донбасі перейшло під керівництво Міністерства оборони (МО) і щоденні зведення почав публікувати штаб ООС, українці стали отримувати більше даних про те, що відбувається на Донбасі. Більша відкритість штабу, кажуть експерти, пояснюється традиціями МО вести військово-цивільні відносини, яких не мала Служба безпеки України, під управлінням якої проходило АТО.
Зокрема, повідомляється не лише про кількість поранених і вбитих українських військових під час боїв, а й про тих, хто став дезертиром або просто зник. Нещодавно на Луганщині двоє військових однієї з механізованих бригад самовільно залишили військову частину, зараз їх розшукують.
Ще двоє бійців зниклим після них — службовець 30-ї окремої Новоград-Волинської Рівненської механізованої бригади опинився у полоні бойовиків, а бійця 36-ї окремої бригади морської піхоти досі розшукують після бою під Маріуполем 27 травня. Також серед нововведень є те, що у зведеннях почала з’являтися інформація від розвідки про втрати бойовиків і росіян під час боїв.
Загалом, згідно зі зведеннями ООС, за травень українські військові втратили більше десятьох загиблих і шістьох десятків пораненими. Один військовослужбовець вчинив самогубство через нещасливе кохання. Бойовики втратили загиблими більше 70-х осіб і майже сотню було поранено. У полон українські військові взяли більше десяти терористів.
У результаті обстрілів бойовиків страждає і цивільне населення. Загалом у травні загинули п’ятеро. Серед них батько і син у Троїцькому, яке бойовики обстріляли з артилерії. А 28 травня через обстріл у Залізному загинула 15-річна дівчинка.
Крім цього, у штабі уже не приховують, коли займають позиції бойовиків у «сірій зоні», звільнюючи від окупації нові населені пункти. Серед останніх перемог — узяття під контроль населеного пункту Південне, що неподалік Горлівки у Донецькій області. 24-та окрема механізована бригада розробила план зі взяття селища під контроль і втілила його за четвертій годині ночі на 8 травня. Втрат зазнали лише терористи.
Чергове просування було помічено в районі села Петрівське на Донеччині. Там українські військові, рушивши з боку Богданівки, зайняли позиції навколо села, проте у сам населений пункт не заходили, як про це заявляли окупанти. Також різні джерела повідомляють про взяття окремих позицій у районі Горлівки і Світлодарської дуги.
Інформування населення про просування та маленькі перемоги українських військових стало вільнішим. Зокрема, на сторінці 93-ї окремої механізованої бригади виклали відео, як бійці знешкодили бойову машину піхоти російсько-терористичних військ.
Експерти наголошують, що зміна АТО на ООС дозволила пришвидшити передачу інформації й отримання наказів, що, своєю чергою, дозволяє військовим на місцях оперативніше реагувати на атаки ворога й ефективно планувати операції з так званої активної оборони, коли українські війська потроху займають позиції у «сірій зоні», які належать їм згідно з мінськими домовленостями.
Україна веде боротьбу з Російською Федерацією (РФ) не лише на полі бою на Донбасі. Очікуються перемовини у нормандському форматі. Петро Порошенко вже відправив до Берліну представника Адміністрації Президента, котрий має домовитися про проведення перемовин на найвищому рівні.

Ольга Скичко, ТСН

До слова
В Об’єднаних силах на минулому тижні пройшла раптова перевірка підрозділів авіації. «Метою навчальних заходів було досягнення високого рівня злагодженості за підтримки авіації дій загальновійськових частин. В ході відпрацювання дій у різних формах і способах авіація зі завданнями впоралася», — йдеться в повідомленні прес-центру ООС.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply