Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Як виживає школа у Нижній Яблунці

Автор:

|

Червень 30, 2021

|

Рубрика:

Як виживає школа у Нижній Яблунці
Школа має проблеми

Нову сучасну українську школу майже збудували, всередині наповнили сучасним обладнанням. Проте повернулися до життя без електрики. У школі, що у Нижній Яблунці Турківського району, світла немає. Діти навіть не можуть помити руки, а туалет доводиться зливати вручну.
Кожної перерви прибиральниці із відрами бігають по воду до криниці, яка поруч зі школою. Треба стільки рідини, що рівень води у колодязі вже впав. Якби не нещодавні дощі, то б і зовсім не могли прибрати у туалетах. Через відімкнення світла їх зараз у школі лише два на майже 300 учнів. «Після перерви миємо. Знаєте, як багато треба води?! Після уроків також треба всі класи позамітати, помити», — розповідає із відрами у руках прибиральниця Ольга.
Майже неможливо вивчати хімію й інформатику, бо вони потребують практичних занять; комп’ютери стоять без діла. «Нас забезпечили прекрасно, маємо ноутбуки, телевізори. Але скористатися цим не можемо. І батьки обурені, деякі навіть дітей не хочуть відпускати до школи, коли немає світла», — каже Валентина Слива вчителька початкових класів.
Педагоги змушені вигадувати нові способи, як донести цікаву інформацію до дітей, особливо молодших класів. Показують різні пізнавальні відео на своїх мобільних телефонах. Проте екран маленький, а підзарядити телефон у школі також не можна. У похмурі дні дітям і зовсім складно писати за партою, особливо тим, хто носить лінзи чи окуляри. А відсутність гарячих обідів для батьків стала цілою проблемою.
Така ситуація сталася зі школою через доволі абсурдні причини. Цей навчальний заклад будують вже 12 років. Виділили 54 млн грн. Наразі готові 78 % школи. Проте попередня будівля, де навчалися діти, була повністю аварійною. Відтак, малечу мусили переселити у недобуд. Учнів перевели до нового приміщення, коли другий корпус був ще на стадії будівництва. Відповідно, за електрику школа платить через посередника — фірму забудовника «Багор».
«Відділ освіти і школа регулярно передає показники. І відділ освіти оплачує все регулярно. А фірма «Багор» боргує перед залізницею і обленерго», — пояснює Олександра Стояк, директорка Нижньояблунської опорної загальної середньої освіти.
Чому ж «Багор» гроші від освітян бере, а комірне не платить, пробуємо дізнатись у Петра Тимчишина, власника фірми. Але на дзвінки журналістів він так і не відповів. «З директором фірми «Багор» маю через день зв’язок. Сьогодні він уже мені навіть не відповідає. Сказав, що перекриті були рахунки і вони не могли сплачувати», — пояснює ситуацію директорка.
Рахунки вже розблоковані, а оплати немає й досі. «Якщо він стане банкрутом, тоді можна було б нам якось це вирішити. Наразі фірма «Багор» на контакт не йде», — бідкається Оксана Манюх, начальниця відділу освіти Боринської селищної ради.
У селищній раді мають провести нараду, аби вирішити, як далі діяти у цій ситуації. Щоб встигнути увімкнути світло у школі до вересня. Батьки готові їхати з протестом до Львівської обласної державної адміністрації, щоб там на їхню проблему нарешті звернули увагу.
Як повідомляв «Міст», відбувся випуск у Школі шляхетних панянок.

Юлія Бундз, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply