Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Як ветеран війни створив успішний бізнес

Автор:

|

Березень 14, 2021

|

Рубрика:

Як ветеран війни створив успішний бізнес
М’ясо за унікальним рецептом

Повернутися з війни і запустити виготовлення м’ясних консервів. Те, чого бракувало на фронті, ветеран вирішив втілити в цивільному житті. Зібрав команду побратимів, розробив унікальний рецепт і вже розпочав власне виробництво. Лейтмотивом історія Юрія Кріпченка є теза «завжди готовий».
Він розповідає як можна смачно поїсти у мандрівних умовах. Це те, чого так бракувало йому на фронті. Служив у першій хвилі мобілізації. Боронив Луганське летовище на початку російської аґресії 2014-го. І саме на війні у нього народилася ідея для власного бізнесу.
«На виходи нам видавали сухпайку, це був мішок, де накидано знизу консервів, а згори хліба, все. Воду хто міг, так і брав. Консерви розпихали по кишенях. І от мені довелося одного разу впасти на бляшанку, яка була в кишені, мав синець на всю ногу. Ну, й відповідно рухатися складно з таким вантажем», — учасник російсько-української війни, а тепер — підприємець.
Відтоді Юрій виношував свою ідею: виготовити їжу, яка була б зручною в екстремальних умовах, зокрема, на фронті. Після служби розробив власний рецепт тушкованки і запатентував його. А рецепт простий: 90 % м’яса. А ще — зручне упакування. Консерву навіть можна розігрівати на вугіллі.
Як і годиться, першими куштували консерву на фронті. Тоді у тушкованки не було ні назви, ні упакування. «Наскільки я знаю, розходилося нормально в основному по розвідці, там навіть були сварки, кому скільки належиться», — додає п. Кріпченко.
Вже згодом з’явився бренд I’m ready і зручне пакування. «Це завжди готовий, не лише як продукт готовий до вживання, а для активних людей, які готові будь-якої миті йти в похід, і приступити до роботи, і в будь-який момент стати на захист Батьківщини», — відзначає Дмитро Загороднюк, також ветеран і комерційний директор фірми.
Відтоді минуло п’ять літ. Юрій встиг сформувати свою команду. 2020 року її визнали компанією року у профільній галузі. «Ми знайшли фабрику, яка погодилася випускати нашу продукцію на їхніх потужностях. Існували певні обмеження, ми не могли підписувати з великими мережами довготривалі угоди. Пів року тому вирішили будувати власне виробництво», — відзначає Дмитро.
Зараз команда облаштовує новий цех із новими потужностями. Наразі приміщення ще в ремонті, але місце для тестування продукту вже облаштували.
Військовий психолог Андрій Козінчук щодня спілкується з тими, хто повернувся з війни. Він переконаний, що бізнес — це те, що може успішно повернути військового до цивільного життя. До того ж на війні з’являються ідеї, яких у мирному житті годі й чекати. «Дуже багато визначних ідей з’явилися з війни, навіть не з армії. Інші ветерани, котрі мають інший бізнес — це, по суті, твої конкуренти, на відміну від цивільного бізнесу вони будуть тобі допомагати. Адже я не проти, щоб мій сусідній батальйон був не гірший, ніж мій, — запевняє фахівець.
Не гірші, а кращі. Ветерани в цивільному житті тягнуться один до одного. Команда Юрія Кріпченка — це вихідці з різних підрозділів. Після повернення з фронту не знали, куди себе подіти. Зустрілися у спілці ветеранів антитерористичної операції, а потім об’єдналися для бізнесу. У планах компанії — найближчим часом працевлаштувати ще щонайменше 15 ветеранів.
«Ми один одного виручали, бо ніхто не знав, як можна допомогти і чим, а ми знали, і ми були як перекладач між ветеранами та владою. Будемо забирати хлопців, які без роботи і щоб вони не думали про самогубства або контракт, чи про розлучення. Нехай краще працюють, і ми їм допоможемо», — підсумовує Юрій Кріпченко.
Та боротьба триває. Фізично — вони змінюють однострої на цивільний одяг, але ментально — воюють і досі. «Якщо тоді була служба в зоні бойових дій, то це служба в економічному фронті», — вважає Дмитро Загороднюк.
Як повідомляв «Міст», ветеран Сергій Бондар виготовляє «живих» дітей.

Яна Холодна, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply