Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Як треба правильно називати Крим

Автор:

|

Грудень 08, 2020

|

Рубрика:

Як треба правильно називати Крим

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України оприлюднило заяву, в якій йдеться про неправильність вживання терміну «анексований» стосовно Кримського півострова. Адже він суперечить українському законодавству, натомість необхідно вживати лише словосполучення «тимчасово окупований». «Використання терміну «анексований» щодо українського півострова Крим — регулярна помилка, якої припускаються як засоби масової інформації, так і експертне середовище. Згідно з українським законодавством, Кримський півострів і місто Севастополь є тимчасово окупованими Російською Федерацією (РФ) територіями України», — йдеться в повідомленні відомства.
«Єдина країна, яка називає Крим і Севастополь анексованими — це РФ. Уся міжнародна спільнота використовує формулювання «тимчасово окуповані території» як щодо півострова, так і щодо Донбасу, — зазначив Ігор Яременко, заступник міністра. — Дозволяється також використання формулювання «спроба анексії», але не «анексія». Це підкреслює відповідні зобов’язання РФ за міжнародним гуманітарним правом.
Крім цього, урядовець вважає, що термін «анексія» продовжує російський наратив про те, що питання повернення Криму та Севастополя до України начебто є закритим. «Ми з цим абсолютно не згодні, отже, наполегливо просимо користуватися терміном «тимчасова окупація», адже Крим, я певен, повернеться під контроль України», — резюмував він.
Як повідомляв «Міст», у дефіциті води на півострові Москва звинуватила… самих кримців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply