Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Як Кіану Рівз і мапа зі Skyrim потрапили в українські підручники

Автор:

|

Лютий 19, 2020

|

Рубрика:

Як Кіану Рівз і мапа зі Skyrim потрапили в українські підручники

У підручнику історії України для 10-го класу надрукували фотожабу відомої фотографії «Обід на хмарочосі» з американськими робітниками, на якій зображений актор Кіану Рівз. Фото розмістили на 58-й сторінці підручника.

Кіану Рівз на хмарочосі

Його автор книги — Ігор Щупак, кандидат історичних наук і директор Українського інституту вивчення Голокосту. Він написав у Facebook, що світлину знайшли під час перевірки, але вирішили залишити для збільшення уваги школярів. «Я згадав, як наприкінці 1990-х років, в одному навчальному розмістили портрет Октавіана Авґуста з підписом «Юлій Цезар». За довгі роки використання це помітили і написали про це нуль читачів, — зазначив науковець. — Мрію про те, щоб учні більше грали в навчальні комп’ютерні ігри, уважно розглядали ілюстрації підручнику та дивилися навчальні відео».
Ситуацію прокоментувала міністерка освіти та науки України. «Мемчик у підручнику замість оригінальної фотографії — це все, що потрібно знати про підхід багатьох видавців до створення та верстки підручників, — написала вона у Facebook. — На жаль, я ще не бачила у нас жодного підручника без ляпів, де поважають авторство всіх візуальних матеріалів (і не лише візуальних), а підхід до викладу інформації логічний та сприяє кращому навчанню».

Skyrim реальна?

Далі — більше. У підручнику з географії за 6-й клас авторства Валерія Пестушка та Галини Уварової помітили ще й мапу з відомої комп’ютерної гри Skyrim. Підручник рекомендувало МОН. Автори вирішили проілюструвати мапою з відомої комп’ютерної гри розділ «Земля на плані та карті». «Так і хочеться закричати «Фус Ро Да» і податися на пошуки драконів, — написав у Facebook користувач Іван Приймаченко.
За словами п. Новосад, зараз уряд реорганізовує Інститут модернізації змісту освіти. Саме він проводить останні експертизи підручників.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply