Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Вимоги України в Мінську

Автор:

|

Жовтень 23, 2019

|

Рубрика:

Вимоги України в Мінську
Леонід Кучма

Після тиску на Україну в імплементації так званої формули Штайнмаєра щодо окупованого Донбасу, про який тижневик «Міст» уже писав, українська делегація пішла в контратаку. Так, на засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську (Білорусь) минулого тижня українська сторона нагадала, що саме потрібно для початку мирного врегулювання на сході України. «Розведення сил у районі населених пунктів Золоте та Петрівське може відбутися лише за умови дотримання семиденного режиму тиші на цих ділянках. Незважаючи на зобов’язання, зафіксовані мінськими угодами, незаконні збройні формування, що воюють на території окремих районів Донецької та Луганської областей, не відводять від лінії зіткнення важку артилерію, натомість розміщують на передовій танки і міномети», — повідомила Дарка Оліфер, прессекретар Леоніда Кучми, представника України в ТКГ.
Окремо українська сторона наголосила на необхідності демілітаризації населених пунктів Кальміуське, Новоазовськ, Саханка, Кумачове, де мають бути відведені важке озброєння і техніка. Також наголосили, що виконання політичного блоку питань мінських угод можливе виняткова за умови виконання таких пунктів:
розпуск терористичних організацій «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка», повне припинення вогню; забезпечення ефективної діяльності Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) на всій території України; виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки; розведення сил і засобів уздовж всієї лінії зіткнення; забезпечення роботи Центральної виборчої комісії України, українських політичних партій, засобів масової інформації й іноземних спостерігачів; встановлення контролю над непідконтрольною Україні ділянкою російсько-українського кордону.
На це відреагував Дмитро Пєсков, прессекретар президента Російської Федерації (РФ). «Це називається — нові умови. По ходу надходять нові умови від української сторони. Тут можна сказати, що такі нові умови доволі несподівані і для Москви, і для Берліна, і для Парижа», — заявив він і додав, що не може оцінити, чи є це відходом української сторони від мінських угод і якими можуть бути наслідки озвучених вимог.
Своєю чергою, Марія Захарова, речниця Міністерства закордонних справ РФ, оголосила, що Москва не розглядає як офіційну позицію Києва слова п. Оліфер, оскільки вона «не є офіційною особою». «Реагувати на кожну заяву, що лунає з ВРУ, з боку прессекретарів колишніх президентів чи владних політиків, з різних гілок влади, — справа невдячна і це не призведе до очікуваного результату», — запевнила вона.
На думку речниці російського зовнішньополітичного відомства, такі заяви завдають удару по реалізації мінських домовленостей і «точно не надбавляють доданої вартості» процесу мирного врегулювання на Донбасі. Вона зазначила, що Кремль орієнтується на заяви глав держав і осіб, котрі офіційно уповноважені вирішувати питання зовнішньої політики, а також брати участь у перемовних процесах.
Натомість у США й ОБСЄ заявили, що перегляд мінських угод не має бути варіантом для розгляду.
Мирослав Лайчак, міністр закордонних справ Словаччини, котрий цього року головує в ОБСЄ, наголосив, що спроби переглянути положення за Мінськом зашкодять можливості примирення на Донбасі і закликав сторони не розглядати такий варіант як дієвий.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply