Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Викладачка університету назвала Україну американською колонією

Автор:

|

Лютий 06, 2021

|

Рубрика:

Викладачка університету назвала Україну американською колонією
Євгенія Більченко

Євгенія Більченко, викладачка філософії та культурології Національного педагогічного університету (НПУ) ім. Михайла Драгоманова, потрапила у скандал через свої висловлювання про Україну й українську мову. Також, на думку науковиці, в Україні триває «громадянська війна».
Вона опублікувала в соціальній мережі допис, в якому розкритикувала перехід сфери обслуговування на українську мову та назвала її «спухлим лімфатичним вузлом». «А цей закон — лише ланка ланцюга, черговий опухлий лімфовузол в тілі онкохворої американської колонії. Боляче дивитися, як налякано перелаштовується під новий маразм мій бідний непереможний народ», — заявила викладачка.
Її слова викликали обурення серед студентів факультету української філології. «Ми — факультет української філології, для нас ця тема дуже болюча. Це нормально, коли українською мовою розмовляють в Україні. І ми знаємо, що Євгенія Більченко викладає українською, тобто не засуджуємо її за лекції. Нас обурив той факт, що вона висловлюється так щодо української мови й узагалі щодо закону», — зазначила Софія Денисюк, голова студентського парламенту факультету української філології та літературної творчості ім. Малишка НПУ ім. Драгоманова.
Після допису філологів у соціальних мережах інші студенти й випускники заявили, що це не перший скандал із п. Більченко. Раніше вона стверджувала, що на сході країни — не російська аґресія, а громадянська війна. Такі думки висловлювала навіть у парламенті Чехії. Там же «Небесну сотню» називала «так званою» Хоча сама була учасницею Революції гідності й цього раніше. Але згодом свої погляди змінила і в етері телеканалу терористичної організації «Донецька народна республіка» вибачалася перед бойовиками.
Більше про Євгенію Більченко й її позицію розповів громадський активіст Сергій Стерненко, навівши як докази низку відео. Та відразу ж відреагувала на скандал. Заявила про цькування і про те, що за законом її не можуть звільнити лише за те, що має власну думку. І навіть звернулася до президента.
Через цей скандал в навчальному закладі зібрали нараду. Впродовж кількох годин тривало закрите засідання, на якому намагалися вирішити, як діяти у цій ситуації. Та остаточного рішення так і не прийняли. Питання виноситимуть на засідання вченої ради.
Тим часом Марія Прошковська, студентка першого курсу НПУ, попросила відчислити її з університету через відсутність реакції закладу на проблему. «Я пройшла Революцію гідності, допомагала армії і цивільним, виховую свого сина в повазі та любові до України, а тому просто не можу вчитися далі у Євгенії Більченко та в університеті, який паплюжить всі принципи державної вищої освіти і на сьомому році російсько-української війни заплющує очі на подібні резонансні речі», — заявила вона.
Як повідомляв «Міст», росіяни хочуть знищити український правопис.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply