Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Викладачі з України їздили на «конференцію» у Крим

Автор:

|

Серпень 04, 2016

|

Рубрика:

Викладачі з України їздили на «конференцію» у Крим
Ірина Зайцева

Ірина Зайцева

Українські викладачі з Києва, Запоріжжя та Дніпра взяли участь у «науковій конференції», яка відбулася в окупованому Криму. Десята міжнародна науково-практична конференція «Російська мова в полікультурному світі» тривала в Ялті з 8 по 11 червня і зібрала викладачів і вчених із десяти країн, в т. ч. і з України.
У програмному комітеті форуму Україну представляла професор кафедри російської мови Київського національного педагогічного університету ім. Драгоманова Ірина Зайцева. Дніпро на конференції представила доцент кафедри лінгвістичної підготовки іноземців Дніпропетровського національного університету Людмила Стребуль.
Найбільшу делегацію з України представило Запоріжжя — шестеро осіб, в т. ч. викладачі і доценти Запорізького національного університету та Запорізького державного медичного університету. На «конференції» прийняли резолюцію, в якій учасники подякували Сергію Аксьонову, самопроголошеному голові півострова, а також Володимиру Константинову, «голові державної ради» «Республіки Крим», і Сергію Цекову, члену російської Ради Федерації.
Інна Совсун, перший заступник міністра освіти та науки України, запевнила, що про поїздку викладачів українських вищих навчальних закладів (ВНЗ) на «конференцію» з російської мови в окупованій Крим, в МОН дізналися з новин. «Ми звернулися до керівництва цих ВНЗ і попросили дати пояснення. Точно знаємо, що жоден із них не їхав в офіційне відрядження від університету. Один ВНЗ повідомив, що викладачка, котра їздила на цю «конференцію», буде звільнена за прогул, бо її не було на робочому місці й у неї не було відрядження або відпустки», — розповіла чиновниця.
За її словами, питання про легітимність перебування в Криму інших викладачів вивчається на рівні керівництва навчальних закладів. «Немає сумнівів, що це було ідейне принципове особисте політичне рішення осіб, котрі поїхали. Одна з викладачок, Ірина Зайцева, відома своїми проросійськими настроями, яких вона не приховує. Будемо чекати на реакцію університету», — додала п. Совсун.
А згадана Ірина Зайцева, професор кафедри російської мови Національного педагогічного університету (НПУ) ім. Михайла Драгоманова, а також колишня заступниця одіозного міністра освіти Дмитра Табачника часів Януковича, поєднує свою роботу у Києві з «викладацькою діяльністю» в окупованому Луганську, де вона «працевлаштувалася» у підконтрольному бойовикам «університеті». Про це розповів журналіст-розслідувач Сергій Іванов, чий матеріал оприлюднив сайт «ЦензорНЕТ».
Йдеться про діяльність відомої русифікаторки у фейковій «Луганській державній академії культури і мистецтв імені Матусовського», яку очолює сепаратист Валерій Філіпов. Зокрема, у статусі «професора» цієї «академії» п. Зайцева бере участь у «наукових конференціях» на території, підконтрольній російській армії та терористичній організації «Луганська народна республіка» (ЛНР).
Автор статті зателефонував до «приймальні» цього «навчального закладу» й запитав, як знайти д-ра Зайцеву. Секретар відповіла, що «професорка» буває там не щодня. Наступний дзвінок був у «відділ кадрів установи, співробітниця якого відіслала п. Іванова на «кафедру», але припустила, що, оскільки зараз «сесія», то проф. Зайцева має бути на місці. «Повторний дзвінок у «приймальню» розставив всі крапки над «і», — веде далі журналіст. — Свідчення про те, що Ірина Зайцева справді працює на території, контрольованій росіянами та бойовиками ЛНР, було отримано».
Медійник припускає, що за свою «роботу» п. Зайцева «отримує зарплатню в російській валюті». «І, не виключено, що й російську пенсію як особа похилого віку. Так само вона, ймовірно, отримує українську зарплатню та пенсію. Тобто, влаштувалась Ірина Павлівна, м’яко кажучи, непогано», — пише п. Іванов.
На його думку, покривати настільки одіозну фігуру одному тільки ректору Андрущенку навряд чи під силу. «Автор не хоче нікого звинувачувати, але вважає необхідним довести до відома читачів таку інформацію.
Місяць тому на зборах Інституту іноземної філології НПУ імені Михайла Драгоманова його директором одностайно обрали Аллу Анатоліївну Зернецьку, рідну сестру Марини Порошенко, першої леді держави.
Ірина Зайцева — науковий консультант докторської дисертації п. Зернецької», — зазначає п. Іванов наприкінці свого розслідування.
Зауважимо, що 171 представник української громадськості — вчені, педагоги, митці, політики та журналісти — вимагали від Лілії Гриневич, чинного міністра освіти та науки України, а також Віктора Андрущенка, ректора Національного педагогічного університету, звільнити п. Зайцеву з посади професора НПУ.
У відповідь п. Гриневич дала формальне роз’яснення, що, оскільки університет діє на принципах автономії та самоврядування, призначати або звільняти працівників цього закладу має його керівник, на відповідь від якого заявники чекають і досі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply