Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Вшанували пам’ять Івана Дем’янюка

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Вшанували пам’ять Івана Дем’янюка

Близько 50 осіб зібралося 26 березня біля Почесного консульства Німеччини у Львові вшанувати пам’ять колишнього наглядача нацистського концентраційного табору Собібор (Польща), уродженця України Івана Дем’янюка, засудженого в Німеччині до 5 років ув’язнення за причетність до численних убивств у роки Другої світової війни. Присутні, що в основному представляли громадську організацію «За Львів бандерівський», о 18.00 розмістили на дверях фотографію

п. Дем’янюка із жалобною стрічкою, а також перелік своїх вимог до Німеччини українською та німецькою мовами. Біля входу в консульство учасники акції виклали із засвічених свічок католицький хрест.

Перед присутніми виступив Юрій Шухевич, син головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича. Він закликав усіх помолитися за упокій душі пана Дем’янюка. На думку промовця, смерть Івана Дем’янюка допомогла Німеччині вийти зі складного становища, адже вона вже не знала, що робити далі. У своєму виступі син голови УПА заявив, що п. Дем’янюк був невинним. Після цього всі разом тричі прочитали молитви «Отче наш» і «Богородице Діво».

По закінченні мітинґу його учасники зайшли в приміщення консульства, аби передати почесному консулу Німеччини у Львові Мирославі Дякович свої вимоги до німецької влади щодо відновлення історичної справедливості в справі покійного п. Дем’янюка. Зокрема, представники громадської організації «За Львів бандерівський» зажадали, аби Німеччина попросила вибачення не лише в сім’ї покійного, а й в українського народу — за переслідування Івана Дем’янюка. Вони вимагають також від Німеччини належним чином ушанувати пам’ять українця.

Івана Дем’янюка, який помер 17 березня в місті Бад Файльнбах (федеральна земля Баварія), поховають у Сполучених Штатах Америки. Про це повідомив Роберт Штраус, представник бюро ритуальних послуг «Ауфінгер» (місто Обераудорф). «Наше похоронне бюро займається підготовкою й транспортуванням тіла Івана Дем’янюка в США», — сказав він. За словами п. Штрауса, тіло планують доправити з Німеччини авіатранспортом до міста Клівленда (штат Огайо) за кошти родини померлого.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply