Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Вінничанка Ганна Бровченко живе у стилі еко

Автор:

|

Травень 22, 2019

|

Рубрика:

Вінничанка Ганна Бровченко живе у стилі еко

Ганна Бровченко

Щодня в Україні з’являється все більше екоактивістів, котрі борються зі шкідливими звичками та впливами людини на навколишнє середовище. Багато хто просто піддається модним віянням та лише одиниці приймають екологічні правила та змінюють своє життя. одна з них — вінничанка Ганна Бровченко. Їй 21 рік і вона навчається в Київському університеті імені Грінченка. Фах Ганнусі аж ніяк не пов’язаний із екологією, але свій свідомий вибір дівчина зробила. «Мене завжди хвилювали екологічні питання. Я змогла відмовитися від пластикових пакетиків і стала шукати еко-альтернативи. Спершу пакетам, а потім і всьому іншому. Так почав змінюватися мій стиль життя», — розповідає дівчина.
Вона каже, що на такий крок її надихнули інші люди, котрі пояснювали свою позицію і, власне, чому це роблять. «Серед моїх знайомих була одна дівчина, яка відмовилася від пакетиків. Про це вона почала розповідати в Instagram. Я стежила, а потім і сама вирішила дослідити це питання» , — ділиться Ганнуся.
«Дехто може сказати, що це глобально нічого не змінює і, в принципі, він частково матиме рацію. Цю проблему потрібно вирішувати на рівні держави та міста. Якщо я можу щось зробити особисто без зайвих витрат, то чому б ні? — пояснює вона свою позицію. Крім того, дівчина відзначає певне моральне задоволення, яке отримує, змінюючи своє життя на краще. «Одна людина надихає іншу. Іде ланцюгова реакція і нас уже багато, тому це класно почати робити щось, а не просто говорити», — каже вона.
Ганнуся каже, що навколо її стилю життя є багато різних стереотипів. Наприклад, коли люди чують, про відмову від користування поліетиленовими пакетами в крамницях, то одразу думають, що вона їх навіть до рук ніколи не бере. «Навпаки — суть у тому, щоб брати той пластик, який можна використовувати довше. Користуватися ним розумно і не додавати зайвого», — спростовує таку думку дівчина.
Вона радить не бути глобальними у цьому питанні одразу. Тобто тієї миті, коли людина вирішує жити екологічніше, не потрібно відмовлятися одразу від усього. Варто робити все поступово і щоразу зменшувати кількість шкідливих матеріалів у своєму житті.
До речі, Ганнуся запевняє, що відмова від пластикових пакетів у крамниці значно заощаджує кошти. «Коли тобі немає куди скласти харчі, купуєш лише необхідне», — заявляє вона. Тоді у гру вступають старі добрі авоськи, екоторбинки та шопери.
Дівчина демонструє, з чим зазвичай ходить на ринки та в магазини. «Ось такий шопер із власним принтом мені подарувала подруга. Також ношу таку торбинку з картиною Матісса. Це ж справжній витвір мистецтва. Щоправда, вона коштує близько півтисячі гривень, але воно того варте, — тішиться вона. — Шопер пошили з плащівки — ця тканина достатньо міцна і не боїться вологи. Маленькі пакетики можуть замінити екоторбинки. Зазвичай, вони коштують 30 грн».
«Вдома ж збираємо скло та паперове сміття. Потім відвозимо на станції переробки. За це навіть дають невеликі кошти», — розповідає Ганнуся. Та для того, щоб сортувати сміття у Вінниці, потрібно бути великим ентузіастом. Річ у тім, що хоч жителі міста сортують своє сміття вдома, потім воно все одно потрапляє в один сміттєвий бак. І навіть наліпки не допомагають відокремити органічні відходи від інших. У такому разі ефективність дорівнює нулю.
Протягом свого пізнання екологічних правил Ганнуся вирішила стати веганом. «Змінюючи буденні звички, почало змінюватися моє життя. Так, наприклад, переглянула своє ставлення до їжі — і тепер не вживаю нічого тваринного походження, — зізнається екоактивістка. — Такий спосіб життя дуже мінімізує відходи і, власне, покращує самопочуття.
Наступний крок у свідомих екозмінах — це часткова відмові від хімії. Через те, що Аня — веган, вона використовує небагато продуктів, після яких потрібно мити посуд із спеціальними засобами. Звичайним ганчіркам дівчина також знайшла альтернативу. Рослина люфа може впоратися з видаленням забруднень так само, як і звичайна ганчірка. Придбати шматочок цієї рослини можна приблизно за 20 грн у магазинах із екологічною продукцією або виростити її самостійно. Ще одна вагома зміна у боротьбі за чисте середовище — це заміна звичних засобів гігієни. Про екологічні зубні щітки подейкують уже давно і вони з’явилися в косметичних крамницях. Мова про щітки, виготовлені з бамбуку або екопластику. Починаючи змінювати власні звички, поступово змінюється все життя.

Анна Ковальова, «20 хвилин»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply