Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Вікові обмеження штучного запліднення

Автор:

|

Жовтень 18, 2012

|

Рубрика:

Вікові обмеження штучного запліднення

Верховна Рада України (ВРУ) чітко визначила, хто може виступати сурогатною матір’ю в українській державі. Крім того, парламент встановив обмеження в застосуванні штучного запліднення. За відповідний законопроект № 8282 у цілому проголосувало 250 депутатів за мінімально необхідних 226 голосів.

Зокрема, у документі зазначено, що вік повнолітньої жінки, щодо якої застосовується штучне запліднення й імплантація ембріона, не повинен перевищувати 51 рік, станом на день операції. ВРУ також визначила, що у виняткових випадках вікове обмеження може бути збільшено в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.
Також депутати ухвалили положення, що сурогатне материнство може здійснюватися щодо тих іноземних громадян, у країнах яких ця процедура не є заборонена законодавством, а у випадках, коли іноземці проживають не в країні громадянської приналежності — за законом країни проживання. Згідно з рішенням парламенту, умовами застосування сурогатного материнства є генетичний зв’язок дитини як мінімум з одним із майбутніх батьків і відсутність безпосереднього генетичного зв’язку дитини зі сурогатною матір’ю, крім тих випадків, коли сурогатною матір’ю є родич майбутніх батьків. Такий закон набуває чинності з 2013 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply