Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Відкрито архіви ОУН

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

Відкрито архіви ОУН

Стефан Романів, голова Проводу Організації українських націоналістів (бандерівців) і генеральний секретар СКУ, Віктор Рог, головний редактор газети «Шлях Перемоги», і Геннадій Іванущенко, член Вченої ради Центру досліджень визвольного руху та колишній директор сумського архіву, репрезентували новий історичний інтернет-ресурс, сайт Архіву ОУН в Українській інформаційній службі (УІС) — http://ounuis.info.

За словами п. Іванущенка, котрий майже рік опрацьовував архів ОУН, що зараз перебуває в УІС у Лондоні, минуле століття було для української нації найдраматичнішим часом її боротьби за державну незалежність. Сотні тисяч людей, хто — зброєю, а хто — словом, хто — у бою, хто — у концтаборах, а хто — у вимушеній еміґрації, боролися за вільну Україну. Саме завдяки їм 24 серпня 1991 року була проголошена Українська держава.

Свідчення про ті події та людей, які боролися за Україну, про діяльність ОУН мають бути збережені для наших нащадків і доступними для дослідників. Власне, це і є основне завдання новоствореного сайта, матеріали якого, до речі, можна читати сімома мовами (окрім української, ще англійською, німецькою, польською, російською, французькою, німецькою й іспанською). Відвідувачі сайта мають змогу ознайомитись із документами ОУН, АБН, СУМ, УПА, книжковими виданнями, періодичною пресою. Є тут і відео-, аудіо- та фотогалереї. Сайт також дає нагоду віртуальної мандрівки музеєм Степана Бандери в Лондоні.

За словами п. Романіва, важко переоцінити значення такого ресурсу, адже актуальність розвінчування міфів щодо ОУН зараз — незаперечна. Проте, окрім роботи з архівами й історичною спадщиною, ОУН і СКУ, що репрезентує українство у світі, активно висловлюють політичну позицію та всіляко намагаються сприяти вирішенню проблем, які тепер постали в Україні.

Зокрема, зараз представники СКУ співпрацюють із міжнародними організаціями, які спостерігають за виборчим процесом в Україні, стоять на захисті прав і свобод незалежних медіа, як-от телеканалу ТVi, відстежують інші порушення тощо. Стефан Романів наголосив, що є низка питань, які ОУН і СКУ готові ставити перед владою, аби захистити українську націю. Учасники презентації відповіли на запитання присутніх на заході, а також передали сумським історикам добірку рідкісних видань.

Eposhta

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply