Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Ветеринарний університет у Львові опинився під загрозою зникнення

Автор:

|

Вересень 28, 2021

|

Рубрика:

Ветеринарний університет у Львові опинився під загрозою зникнення
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Ґжицького

Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Ґжицького може припинити своє існування як ветеринарний заклад вищої освіти (ЗВО). Про це повідомила Алла Винярська, доцентка кафедри фармакології та токсикології університету.
Вона опублікувала в Facebook інформацію про те, що зараз у непублічний спосіб адміністрація університету готує подання про зміну його назви. Звідти пропонують прибрати згадку про ветеринарну медицину та біотехнології. За словами д-ра Винярської, це може бути першим кроком до ліквідації університету та його приєднання до іншого ЗВО. «Від заснування цісарсько-королівської ветеринарної школи до сьогодні, наш навчальний заклад і всі, хто в ньому працювали, гордо несли назви «ветеринарна академія», «ветеринарний інститут», «ветеринарний університет». Це наш генетичний код, це те, що вирізняє нас серед інших, це те, що нас робить нами, це філософія, дух і велич», — зазначила вона.
Науковиця повідомила, що рішення про зміну назви університету без жодних пояснень чи тлумачень один за одним голосують вчені ради різних факультетів. Після цього його зможуть винести на засідання вченої ради університету, а надалі рішення — вже за Міністерством освіти та науки (МОН) України. «Очевидно, що ініціатива йде від керівництва університету», — вважає вона.
Незабаром учена рада розгляне рішення щодо перейменування ЗВО. «2013 року ми вже боролися за наш університет як єдиний в Україні, що працював без перерв із 1881 року й є унікальним за історичною складовою.
І, коли професори факультету ветеринарної медицини кажуть: не має значення як буде називатись наш університет, — мені болить!» — каже доцентка.
Вона, зокрема, нагадала про ситуацію 2013-го, коли Університет підпорядковували не МОН, а Міністерству аграрної політики України. Саме тоді Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики в уряді Миколи Азарова, віддав наказ про приєднання ветеринарного університету до Львівського національного агарного університету в Дублянах, передмісті Львова.
У той час Алла Винярська була однією зі співзасновниць громадського об’єднання «Комітет захисту університету», якому вдалось відстояти існування цього навчального закладу. За її словами, зараз спільнота університету ставиться вкрай чутливо до будь-яких ініціатив із перейменування, адже вони можуть стати першим кроком до зникнення найстарішого й єдиного в Україні ветеринарного університету як окремої установи. «Чи має право кілька професорів — членів вченої ради факультету ветеринарної медицини вирішувати долю університету, особливо в цей час об`єднання ЗВО, чи не повинен колектив університету вирішувати таке доленосне питання, і чи є чесною гра з боку адміністрації проводити зараз таке зібрання?» — обурюється викладачка.
Як повідомляв «Міст», церква ПЦУ в парку ветеринарного університету є тимчасовою.

Андріан Марчук, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply