Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Ветерани викладатимуть військову підготовку школярам

Автор:

|

Січень 06, 2023

|

Рубрика:

Ветерани викладатимуть військову підготовку школярам
Дівчата також хочуть знищувати ворогів

Українських ветеранів і ветеранок будуть залучати до початкової загальновійськової підготовки в системі загальної середньої освіти. Про це повідомила пресслужба Міністерства у справах ветеранів України. Відповідні зміни український уряд вніс до «Порядку організації та здійснення загальновійськової підготовки громадян України до національного спротиву».
Це документ розширив перелік педагогічних працівників, яких залучають до викладання дисципліни з початкової загальновійськової підготовки в українських закладах освіти. Відтепер серед них будуть й учасники російської-української війни. «Ми хочемо, щоб наші захисники та захисниці, які є носіями національної ідентичності, мали змогу працювати у сфері військово-патріотичного виховання української молоді. До того ж залучення ветеранів до роботи з учнями — це також важлива складова їхньої інтеграції у цивільне життя. Тому ця постанова забезпечить можливість імплементувати в українську систему освіти практичний досвід щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України, якій набули захисники і захисниці Батьківщини», — наголосила Юлія Лапутіна, міністерка у справах ветеранів України.
Як повідомляв «Міст», початкова військова підготовка в Україні буде розширена.

До слова
Європейська комісія (ЄК) і Кабінет Міністрів України уклали угоду про пакет підтримки обсягом 100 млн EUR для відновлення та реабілітації шкільних закладів, зруйнованих внаслідок повномасштабної аґресії Російської Федерації (РФ) проти України. Раніше Урсула фон дер Ляєн, президентка ЄК, оголосила про це у своєму зверненні «Становище Союзу за 2022 рік. «Наразі Єврокомісія переказала 66 млн EUR до бюджету України на реконструкцію та реабілітацію шкільних приміщень, пошкоджених під час війни РФ проти України», — повідомила Катаріна Матернова, заступниця генерального директора Директорату ЄК із питань добросусідства та перемовин про розширення, яка також виконує обов’язки керівника групи підтримки України у складі Єврокомісії.

About Author

Meest-Online