Ветеран виготовляє «живих» дітей

За плечима у киянина Сергія Бондара — війна. Одним із перших він потрапив на фронт, адже повістку отримав у березні 2014-го. Служив на Луганщині, де після підриву танка отримав контузію. Було тривале лікування черепно-мозкової травми, пошкоджень вуха та хребта. І довга реабілітація. Три роки Сергій наполегливо намагався забути жахіття війни. І нарешті йому допомогли це зробити… ляльки.
До війни Сергій перепробував різні професії: працював у охороні, якийсь час служив у міліції, але найдовший відтинок часу (майже 12 років) ремонтував взуття. Любив виконувати «ювелірну» роботу — прошивати різні дрібні деталі, вставляти замки, обробляти лямочки. Бо це вимагало максимальної концентрації уваги та твердої руки. Після лікування спробував повернутися до улюбленої справи, та руки не слухалися, тремтіли, а пальці не могли взяти голку. Тож від ремонту взуття мусив відмовитися.
Важко було себе опанувати. У голові лунали постріли та вибухи, зринали образи поранених й убитих… А так хотілося позбутися цього жахіття у мирному житті! Дружина Оксана дуже підтримувала, та Сергій мріяв про ліки від страшних спогадів. І якось під час чергової реабілітації взяв участь в арт-терапії. Хлопцям дали аркуші, фарби — і почалася його нова історія. «Завдяки заняттям з мистецтва почав опановувати себе, зник тремор, став легше переносити переживання, — згадує ветеран. — Нарешті почав відволікатися від минулого».
Надалі у його життя втрутився його величність випадок. До крамниці, де працює Оксана, завітала лялькарка Варвара Лютик. Жінки розговорилися, і невдовзі Сергій став учнем майстрині, котра виготовляє «живих» реборнів. Ці ляльки на вигляд — як справжні немовлята. Такого ж зросту, з притаманною маленьким діткам мімікою та виглядом тіла. Бо митці настільки досконало промальовують фарбами на заготовках рук-ніг усі складочки, судинки, почервоніння, що поверхня стає схожою на шкіру маляти.
«Важливо також підібрати очі та волосся для ляльки. Аби все виглядало по-справжньому. Увесь матеріал для роботи замовляю за кордоном. Працюю над лялькою не один тиждень. Але результат мене тішить, — щиро зізнається Сергій.
Зараз він працює над двома маленькими красунями. Обидві вже мають своїх замовників: рудоволоса поїде у Сінґапур, а білявка — до Польщі. Хтось замовляє у ветерана реборнів як іграшки для власних дітей, а хтось — для приватних колекцій. Та найбільшою похвалою своїй роботі чоловік вважає реакцію знайомої акушерки, котра, побачивши ляльку, запитала: «Чия це дитина?».
Як повідомляв «Міст», унікальні ляльки, схожі на немовлят, виготовляє Галина Кіт.
Наталія Кравчук, «Високий Замок»
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо